• Mikuláš ve škole

   07.12.2023 13:29

   Stejně jako minulý rok, tak i letos naši školu navštívili čert s Mikulášem a andělem. Proslýchalo se totiž, 
   že některé děti malinko zlobily. Návštěvníci postupně zavítali do všech tříd na 1. stupni a největší rošťáci, 
   které čert na první pohled poznal, museli slíbit, že se polepší. I ti největší hrdinové měli trochu nahnáno. 
   Nakonec se Mikuláš přimluvil a všechny děti byly odměněny sladkostí.

  • Návštěva Anthroposu

   07.12.2023 10:48

   Ve čtvrtek 30. listopadu vyrazili šesťáci na exkurzi do Anthroposu, aby si doplnili poznatky o pravěku, které získali ve škole. Zjistili, že i v pravěku se odehrály zajímavé věci a události, že pomocí moderních metod se o životě našich předků dozvíme spoustu nových poznatků i bez písemných pramenů. Největším lákadlem byl samozřejmě model mamuta, o jehož vzniku pan průvodce poutavě popovídal, ale také jeskynní malby, dioramata s modely pravěkých lidí, zbraně, sošky.
   Co napsali žáci, že je nejvíce zaujalo?
   - jak byl mamut velký a jak vypadala Lucy
   - že některé kosti jsou originály
   - že se bude Anthropos rozšiřovat, přistavovat další budova
   - nástěnné malby
   - věstonický trojhrob
   - že se mamuti postupně zmenšovali.

   lz

  • Školní přebor v piškvorkách

   06.12.2023 08:59

   V pondělí 4. prosince 2023 proběhl tradiční školní přebor v piškvorkách. Žáci soutěžili v mladší a starší kategorii. Zúčastnilo se 21 soutěžících a po bojích v základních skupinách se nejlepší utkali ve finálovém kole.  
   Ve starší kategorii 8. a 9. tříd zvítězila Sára Šemorová z 9. A, druhé místo obsadila Klára Zabloudilová z 8. B a třetí byla Zuzana Šešulková z 8. A. 
   V kategorii mladších žáků zvítězil Leonard Soták z 7. A, druhé místo obsadila Michaela Svobodová ze 7. A a třetí místo vybojoval Lukáš Hala také ze 7. A.
   Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast.
    

  • Polytechnický projekt ve čtvrtých třídách

   02.12.2023 21:16

   Před zahájením adventního času se čtvrté ročníky a jejich třídní učitelky zapojily ve spolupráci s panem zástupcem do polytechnického projektu v dílnách školy. Jednalo se o sestavení malého vánočního stromku. Už samotná příprava materiálu a každého pracovního místa musela být realizována velmi pečlivě. Všichni žáci si prohlédli svou pracovní plochu a nachystané pomůcky a byli seznámeni s bezpečností práce při jejich používání. Pak teprve mohli začít skládat stromeček z dílů, které zabrousili dohladka smirkovým papírem a připevnili na základě přesného zaměření na opilovaný kmen, jenž upevňovali do předem vyvrtaného podstavce. Základem práce byl jasný a jednotný postup a pečlivost. Děti si vyzkoušely nejen vrtání, pilování a broušení, ale u toho musely hlídat také kolmost a symetrii. Hotový stromek si mohly ozdobit drobnými vánočními dřevěnými dekoracemi.
   Projektové vyučování mělo u žáků velký úspěch, ocenili jeho praktickou stránku a účastnili se ho s vervou, odhodlaností, úsměvem a dobrou náladou.
   LH

  • Tvořivá dílnička v DDM Slavkov u Brna

   29.11.2023 13:02

   V průběhu měsíce listopadu navštívili žáci prvních, druhých a třetích ročníků ZŠ Tyršova tvořivou dílničku, která se uskutečnila v Domě dětí a mládeže ve Slavkově u Brna. Děti čekala práce s keramickou hlínou, a jelikož se blížil Mikuláš, modelovali se keramičtí čertíci a keramičtí andílci. Pro některé děti to byla první zkušenost s keramikou, některé již třeba navštěvují keramický kroužek, ale pro všechny společně byla návštěva této dílničky příjemným zpestřením školního dopoledne. Děkujeme DDM Slavkov u Brna (zvláště paní Pavle Martínkové) za příležitost vyzkoušet si keramické tvoření a budeme se těšit na další zajímavé projekty a vzájemnou spolupráci.

   1ST

  • ČEPS cup - florbalový turnaj mladších žáků

   29.11.2023 07:57

   ČEPS Cup má dívčí a chlapeckou kategorii a v tomto ročníku se jej účastní přes tisíc týmů z celé republiky. Děti od čtvrté do páté třídy se poperou o celkový triumf na jednom velkém finálovém turnaji. 
   V úterý 28. 11. 2023 se naši mladší žáci zúčastnili okresního kola turnaje ve florbalu. Pořadatelem byla ZŠ Komenského Slavkov u Brna a zúčastněné školy nominovaly své týmy ve spolupráci s oddíly florbalu.
   Nás reprezentovali: Tobias Kölbl, Max Šindelář, Marek Pisch, Petr Kellner, Dominik Hradil, Daniel Földy, Matyáš Moravcsik a Matěj Paleček.
   Kluci podali slušné výkony a jen trocha štěstí jim chyběla k postupu ze skupiny. Dva zápasy prohráli pouze o jednu branku a cítili o trošku nepřízně rozhodčích při uznání jedné sporné branky, která je pak stála postup. Celkově tak obsadili páté místo.

  • Okrskové kolo ve florbalu (výběr 8. a 9. ročníku) - postup do okresního kola!

   28.11.2023 14:36

   Listopad pokračuje v sérii florbalových turnajů, tentokráte přišli na řadu starší chlapci z 8. a 9. tříd se sladkou tečkou na závěr. Opět nám stačila přejít cesta, protože turnaj se konal v nedaleké hale sousední školy Komenského ve středu 22. 11. 2023. 
   Do turnaje jsme vstoupili vítězně, když jsme po dvou brankách Kowalczyka a Gacha porazili Brankovice v poměru 3:2. Po slušném začátku přišla hodně studená sprcha. Prospaný úvod zápasu znamenal vysoký příděl branek a Křenovice nás tak deklasovali 0:9. Nutno dodat, že Křenovice byly právem nejlepší tým turnaje. 
   I přes to jsme obsadili druhé místo v tabulce a čekal nás souboj s vítězem druhé skupiny. Tím se nestal nikdo jiný než městský rival Komenského. Zápas to byl z obou stran velmi bojovný a vyrovnaný. Rozhodla hrubka domácích při rozehrávce a vítězný gól mohl oslavit Igor Mráz. Po závěrečném hvizdu jsme se tak mohli radovat z postupu do dalšího – okresního kola, které proběhne za dva týdny. 
   Náš tým sestával z těchto hráčů: Petr Klímek jako brankář, dále pak Richard Gach, Jonáš Florian, Tomáš Blecha, Igor Mráz, Adam Kovář, Tobiáš Horna a Adam Kowalczyk
   Chlapcům chci poděkovat za výkony a zároveň popřát hodně štěstí do dalších bojů.
   Sportu zdar a florbalu zvlášť!
   JL

  • Úřad práce ve Vyškově přivítal naše deváťáky

   22.11.2023 13:56

   Žáci devátého ročníku navštívili v pondělí 20. listopadu a ve středu 22. listopadu 2023 Informační a poradenské středisko (dále IPS) ve Vyškově zaměřující se na volbu povolání. IPS nabízí skupinové ale i individuální poradenství pro žáky základních škol a jejich rodiče. V rámci exkurze si žáci odnesli spousty zajímavých informací, odkazů a materiálů. Mohli si dokonce vyzkoušet i tzv. Hollandův dotazník (typologie kariérních zájmů). Tento test jim může pomoci v přemýšlení o volbě střední školy a budoucím povolání.
   Všem vycházejícím žákům držíme palce, aby jejich rozhodnutí byla správná a podařilo se jim dostat na jejich vysněné střední školy.

  • Zeměpisná přednáška – Oceánie

   16.11.2023 21:56

   Ve středu 15. 11. 20023 se žáci sedmých tříd obrazně vydali do vzdálených končin Oceánie. Vyslechli cestopisnou přednášku pana Karla Starého. Zhlédli fotografie tamní fauny i flóry, moderních staveb a typických obydlí pro tuto oblast. Viděli videa ukazující tradiční zvyky místních obyvatel, například maorský tanec Haka. Pan Starý také povyprávěl o kanibalismu na ostrově Fidži, který byl dříve pro Melanésany přirozený.
   EJ

  • Exkurze do VIDA! science centra

   22.11.2023 13:56

   VIDA! je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště. V úterý 7. listopadu se tam vydali žáci 8. ročníku naší školy. Ve VIDA centru absolvovali výukový program Barevná chemie. Zjistili, co je chemická reakce, jak se může projevovat a některé si také mohli na vlastní kůži vyzkoušet. Kromě chemických pokusů v laboratoři si také prohlédli stálou expozici centra s vystavenými modely různých fyzikálních, chemických i biologických jevů, které si opět mohli vyzkoušet. Pokusy ve Vida laboratoři se žákům líbily, exkurze tedy byla úspěšná.

   DP

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje