• Úřad práce - exkurze 9.ročník

   10.11.2022 10:04

   Žáci 9. ročníku v říjnu a listopadu navštívili informační a poradenské středisko Úřadu práce ve Vyškově. Získali další cenné informace k profesní orientaci a k výběru střední školy. Měli také možnost ověřit si svou připravenost na přijímací zkoušky při řešení testu studijních předpokladů. Nyní je už čeká jen poslední a nejdůležitější krok – výběr střední školy a podání přihlášek ke studiu.

  • Florbalové klání ve Slavkově

   08.11.2022 10:25

   Měsíc listopad je ve znamení florbalu. V pátek 4. 11. 2022 se konal turnaj pro hochy chodící do 6. a 7. třídy. Tentokrát jsme nemuseli cestovat nikam daleko, turnaj totiž pořádala sousední škola ZŠ Komenského. Soupeři v naší vylosované skupině byli Bučovice 711 a Křenovice.
   V prvním zápase jsme nezvládli úvod a brzy inkasovali několik branek. Odpověděli jsme pouze jedním gólem Honzy Banďoucha. Zápas skončil 1:4 ve prospěch Bučovic. Ani v druhém zápase se nám nepodařilo zvládnout úvod a na otočení výsledku pak nezbyl čas. Prohráli jsme 2:3 s Křenovicemi. O branky našeho týmu se postarali Igor Mráz s Adamem Kowalczykem.
   Dvě prohry ve skupině znamenaly boj o 5. místo. Soupeřem ze druhé skupiny nám byly Otnice. Tento zápas jsme konečně zvládli a zvítězili jsme 3:1. Dvě branky dal Adam Kowalczyk a jednu branku vstřelil Filip Šaněk.
   Nejlepší střelcem našeho týmu se se třemi góly stal Kowalczyk.
   Klukům děkuji za reprezentaci a bojovné výkony, pořadatelům z Komenského za hladký a bezproblémový průběh.
   Sportu zdar a florbalu zvlášť!
   Jiří Legner 

  • Prvňáčci na chovatelské výstavě

   08.11.2022 10:26

   V pátek 4. listopadu navštívili naši nejmenší výstavu králíků, drůbeže, holubů a exotů v hale chovatelů, kterou pořádal Český svaz chovatelů, základní organizace Slavkov u Brna. Některé děti už dnes jinou možnost spatřit králíka nebo holuba než na výstavě ani nemají. Některé zase mohly porovnávat s tím, co viděly doma nebo u babičky.
   Výstava se ale všem moc líbila. 

  • Exkurze na zámku – barokní umění

   02.11.2022 13:37

   Začátkem listopadu absolvovali žáci osmých ročníků exkurzi na slavkovském zámku na téma barokní umění. Zdejší historička, paní PhDr. Zichová nám nejprve vysvětlila, že baroko není jen umělecký sloh, ale životní styl, který zasáhl téměř všechny oblasti lidského života. Na nádvoří slavkovského zámku poukázala na charakteristické rysy barokní architektury, nahlédli jsme i do zámeckého parku, kde se kromě několika vodních ploch nachází také v českých zemích ojedinělá dřevěná stavba malého altánu, a poté jsme se už vydali prohlédnout si některé místnosti zámku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o životě šlechty v 17. a 18. století, o tom, jak se oblékali i bavili, o vybavení místností, obdivovali jsme krásný barokní, popřípadě rokokový nábytek a samozřejmě také nádherné fresky a štuky. Žáci tak mohli na vlastní oči vidět to, co se o barokním umění učí v hodinách dějepisu.
   Děkujeme paní Zichové za zajímavý výklad i za to, že nám věnovala tolik svého času.

  • Tyršovka na chemické průmyslovce

   31.10.2022 14:10

   V úterý 25. října se žáci devátých tříd vydali na Střední průmyslovou školu chemickou v Brně. Tam jsme navštívili odborné laboratoře nejen pro výuku chemie a fyziky, ale třeba také mikrobiologie. Prohlédli jsme si velmi zajímavé pokusy, preparáty pod mikroskopem a také trochu nahlédli pod pokličku provozu střední školy. Zajímavé byly i informace týkající se přijímacího řízení. 
   Navštívili jsme i motivující vědecké centrum, kde jsme si prohlédli např. 3D modely pivovaru, elektrárny nebo čističky odpadních vod.
   Exkurze byla příjemná, užitečná a ukázala nám, že v chemii nejde jen o vzorečky a poučky, ale také o zajímavé zážitky.

  • Hadi a pavouci ve výuce přírodopisu

   25.10.2022 15:33

   V úterý 25. října navštívila naši školu chovatelka terarijních zvířat paní Alena Májková a zpestřila tím výuku přírodopisu žákům šestých ročníků. 
   Paní Májková žákům přednášela o hadech, dozvěděli se mnoho důležitých údajů pro jejich chov, připomněli si jejich stavbu těla, životní podmínky a způsob rozmnožování. Sami se přesvědčili, že kůže hadů je opravdu suchá, protože si mohli pohladit např. užovku africkou, krajtu kobercovou nebo korálovku kalifornskou. Navíc měli žáci možnost spatřit pavouky, které v našich oblastech těžko potkají.
   Celé setkání proběhlo v rámci projektového dne a přineslo žákům nové zajímavé zážitky. 

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje