• Stříbrná medaile z okresního přeboru volejbalistek

   16.05.2024 15:29

   Okresní kolo ve volejbale dívek se letos konalo 15. 5. 2024 ve Vyškově. Turnaje se účastnil rekordní počet družstev – celkem čtrnáct. Zápasy se hrály ve třech skupinách na dvou základních školách. Družstvu dívek ze ZŠ Tyršova ve složení Julie Fialová (8. A), Adéla Kuchtová (8. A), Alena Kusalová (8. A), Nikola Majárková (8. A), Vanessa Češková (8. A), Lucie Bartošová (8. B), Anna Dundálková (8. B), Petra Hrozková (8. B), Kristýna Halová (9. A) a Simona Kusalová (6. A) se podařilo díky čtyřem vyhraným zápasům zvítězit ve své skupině a zajistit si tak postup do odpoledního finále. Po dvou náročných finálových utkáních nakonec dívky obsadily druhé místo. Děvčatům patří velký dík za vynikající reprezentaci školy. Dokázaly perfektně skloubit svoje dovednosti z volejbalu, kterému se věnují v rámci mimoškolních aktivit, se schopnostmi aktuálně se přizpůsobit a reagovat na měnící se situaci na hřišti a různou úroveň soupeřů. Příkladně fungovaly jako tým, vzájemně se podporovaly a domlouvaly herní taktiku v kombinaci se střídáním tak, aby si zahrály všechny členky družstva. Děvčatům přejeme, aby jim nadšení pro tento sport ještě dlouho vydrželo a přineslo spoustu dalších zážitků a úspěchů.
   Petra Janíková

  • Zlatý list - úspěchy v krajském kole

   16.05.2024 15:29

   Zlatý list je přírodovědná soutěž, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit a porovnat své znalosti.
   V jednotlivých kolech Zlatého listu soutěží šestičlenná družstva rozdělená do dvou tříčlenných hlídek. Na stanovištích soutěžní stezky odborníci prověřují znalosti dětí v oblastech: ekologie, ochrana přírody, životní prostředí, geologie, zoologie, botanika, neživé složky ekosystému. Součástí hodnocení družstva je i praktická práce pro přírodu.
   Oblastní kolo se uskutečnilo 7. 4. 2024 ve Slavkově u Brna a naši školu reprezentovaly 2 týmy. Starší žáci ve složení Eliška Křivánková a Daniel Morris z 8.B; Eliška Daňková, Michaela Svobodová a Eliška Tůmová ze 7.A a Tomáš Nepomucký ze 7.B. Mladší žáci ve složení Tomáš Janek, Štěpánka Chládková, Ben Stupka, Lukáš Vlčík, Filip Zimolka a Jan Žůrek – všichni z 6.A.
   Krajské kolo proběhlo v úterý 14. 5. 2024 v ZOO v Brně. Oba naše týmy sem postoupily z druhého místa, které obsadily v oblastním kole. A opět se jim dařilo. Starší žáci obsadili třetí místo a mladší druhé místo se ztrátou jednoho bodu od prvního.
   Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a jejich přírodopisné nadšení.

  • Úspěch našich žáků v soutěži Slavkovské memento

   15.05.2024 15:37

   Již po dvacet let každým rokem pořádá Čs. obec legionářská Brno 2 ve spolupráci se Zájmovým sdružením právnických osob Slavkovské bojiště – Austerlitz literární soutěž Slavkovské memento. A již po dvacet let se naše škola této soutěže účastní. Také letos jsme do soutěže poslali čtyři práce, z nichž tři byly odbornou porotou oceněny. Bára Bražinová z 9.A získala čestné uznání v kategorii Poezie za svoji báseň „Proč?“, v níž si kladla zásadní otázku, proč existují války. Druhé místo v kategorii Próza porota udělila Báře Karpové z 9.B za její povídku nazvanou „Noam A. Cohen“, v níž vypráví příběh židovského chlapce z Izraele a líčí jeho pocity ze zdejší války. Nejvíce se však porotě líbila práce „Pomáhat potřebným?“ Zuzky Svobodové z 9.A. Zuzka obsadila krásné první místo v kategorii Próza. Ve své práci zaznamenala vyprávění pana Pavla Šaňka, který byl v rámci misií v Ugandě a v Srbsku, kde se s válkou a jejími důsledky seznámil osobně.
   Za dlouholetou a nepřetržitou spolupráci získala naše škola u příležitosti 20. ročníku soutěže Slavkovské memento Pamětní list a také Děkovný list za podporu výchovy mládeže k vlastenectví.

  • Okresní finále McDonald’s Cupu ve Vyškově

   15.05.2024 11:36

   Po úspěšném vítězném tažení okrskovým kolem McDonald’s Cupem čekalo nejmladší kategorii okresní finále, které se konalo v pondělí 13.5.2024 ve Vyškově. Bohužel už před odjezdem jsme se museli obejít bez nemocného Chlupa, což byla citelná ztráta v sestavě. Nemocného Chlupa nahradil Ševčík.
   Hrálo se systém každý s každým v pětičlenné skupině. V prvním zápase jsme bohužel svoje šance neproměnili a soupeř z Křenovic ano. Konečný výsledek stál na straně Křenovic v poměru 3:1, naši branku obstaral Ehrenberger. Další dva zápasy jsme zvítězili nad Vyhlídkou z Vyškova 6:0 a 4:3 nad Bučovicemi. Do posledního zápasu jsme odcházeli i s nadějí na postup, bohužel pro nás Purkyňova nás porazila 3:1. Po součtu všech bodů, ostatních výsledků a skóre jsme nakonec brali nepopulární bramborovou medaili. Do krajského finále v Brně postoupila Purkyňova Vyškov.
   Nejlepším střelcem našeho týmu byl skvělý Ševčík se 7 góly, dále pak gol vstřelil Ehrenberger, Štarha, Šebela, Bílek.
   Sestava: Ehrenberger Adam z III.B, Šebela Vojtěch z II.A, Bílek Kryštof z II.B, Koudelka Adam z II.B, Štarha Michal z III.A, Navrátil Ondřej z III.A, Kuchta Richard z III.B a Ševčík Vojtěch z III.B.
   Celý turnaj proběhl v naprostém pořádku bez žádných komplikací, klukům děkuji za předvedené výkony a budu se těšit do dalších let.
   Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

   JL

  • Dospívání, aneb život plný změn…

   16.05.2024 09:37

   „Už je na druhém stupni v šesté třídě, „leze“ na něj puberta,“ posteskne si nejeden rodič, když hodnotí změny, které zaznamená při pohledu na své dítko a vyslechne si první nesouhlasné „ach jo“ …
   „Co se to se mnou děje?“ proletí už poněkolikáté hlavou holce (nebo i klukovi), která si podle rozvrhu chystá učebnice pro 6.ročník.
   Šesťáci jsou na prahu dospívání, tím si mezi 12.-15. rokem projde každý člověk. Je to období velkých fyzických i psychických změn, které jsou náročné nejen pro dospívající, ale i pro jejich okolí. Proto jsme ocenili nabídku společnosti MPedu z. s., která má pro tuto věkovou kategorii vzdělávací program „Dospívání“, pro dívky „Dospívám, aneb život plný změn…“ a pro chlapce „Na startu mužnosti“.
   V úterý 7. května proběhly v šestých ročnících přednášky, ve kterých uvedla lektorka žáky do tajů puberty. Pohovořila o tom, co se děje s jejich tělem, jak se mění myšlení, vztahy, postoje, hodnoty, jak důležité je mít správný režim, jak dodržovat životosprávu a hygienu. Tak hlavu vzhůru a přejeme šesťákům šťastný vstup do dospívání. 
   NS

  • Biologická olympiáda - krajské kolo

   14.05.2024 08:08

   Mezi nejlepší mladé biology v kategorii C se do krajského kola, které se uskutečnilo 9. května v Brně, probojovala žákyně VIII.B Eliška Křivánková. Naše reprezentantka zvládla nástrahy vědomostních otázek i praktických úkolů z poznávání přírodnin. Zařadila se mezi úspěšné řešitele úloh krajského kola. Blahopřejeme.
   RP

  • Baseball na Tyršovce

   14.05.2024 08:01

   Ve čtvrtek 9. 5. 2024 se naši nejmenší žáci 1. a 2. ročníku seznamovali s moderním sportem, který patří ve světě mezi nejoblíbenější. Mohli si také vyzkoušet jednoduché základy baseballu pod vedením trenérů PELIKANS Bučovice. Děti byly rozděleny do dvou družstev. Jeden tým nacvičoval odpal, druhý tým trénoval chytání. Potom se obě družstva vystřídala. 
   Dětem se tento druh sportu velmi líbil a všechny byly nadšené. Škoda jen, že ten sportovní čas tak rychle utekl.

  • Pozorujeme přírodu - workshop pro školní družinu

   09.05.2024 15:50

   Ve spolupráci s MAP Slavkovsko se naše školní družina zúčastnila workshopu Pozorujeme přírodu. S panem Navrátilem, který celý workshop vedl, jsme se setkali v zámecké zahradě. Nejdříve dětem povyprávěl, jaké druhy ptáků žijí v našem regionu, pustil dětem zvuky ptáků. Poté už jsme mohli pozorovat ptačí obyvatele v korunách stromů a na zámeckých komínech zapůjčenými dalekohledy. Akce se dětem líbila a doufáme, že budeme s MAP nadále spolupracovat.

  • Pohár rozhlasu ve Vyškově 

   09.05.2024 08:11

   Po roční odmlce se ve Vyškově v pondělí 6. května uskutečnil atletický mítink zvaný Pohár rozhlasu, kterého se jako škola pravidelně účastníme. Atletické závody byly rozděleny do čtyř kategorií na: mladší žákyně (6. a 7. ročník), mladší žáky (6. a 7. ročník), starší žákyně (8. a 9. ročník) a starší žáky (8. a 9. ročník). Žáci startovali v těchto disciplínách: štafetový běh (4x60 m), sprint na 60 m, skok daleký, skok vysoký, mladší kategorie – hod kriketovým míčkem, starší kategorie – vrh koulí a dálkový běh (různé vzdálenosti podle kategorií).
   V řadě disciplínách jsme zaznamenali obrovský úspěch, někteří dokonce svoji disciplínu vyhráli. Hned na úvod se nám podařilo ovládnout štafetu v mladší kategorii, kdy pro prvenství si doběhly holky ve složení Staňková, Kavalová, Pischová a Fialová časem 34,46 s. Ani starší kluci neponechali nic náhodě a v cíli se radovali z druhého místa. Štafeta se skládala z Klímka, Vrány, Mráze a Poláčka a jejich čas byl 30,00 s. Bronzovou medaili brala Pischová za svůj běh na 60 m výkonem 8,73 s a také Staňková urvala bronz bojovným výkonem v běhu na 600 m v čase 2:03. Jen pouhý jeden centimetr by stačil Julii Fialové na vítězství ve vrhu koulí 3 kg, bohužel skvělý výkon 8,91 m znamenal druhé místo. Vítězem starší kategorie chlapců na běh na 60 metrů se stal Matěj Poláček, když svým výkonem 7,45 s nedal konkurentům šanci. V mladší kategorii žákyň nejdále doskočila Natalie Pischová a se skokem 4,31 m brala zlatou medaili. 
   V kategorii družstev se nejlépe umístila mladší děvčata, když s 4167 body skončila na bronzovém stupínku. V rámci jednotlivců nejvíce bodů svému týmu přinesla Julie Fialová, jenž nahrála neskutečných 1888 bodů.
   Poděkování patří všem našim závodníkům za jejich předvedené výkony, které byly mnohdy až za hranicí jejich možností. A stejně tak pořadatelům.
   Sportu zdar a atletice zvlášť

  • Středověk na základce

   06.05.2024 10:23

   V úterý 30. dubna 2024 proběhl na naší škole projektový den Středověk. Pro žáky sedmého ročníku jej uspořádal spolek Konůvky, z.s., který se stará o lokalitu stejnojmenné zaniklé středověké vesnice v údolí Ždánického lesa. Proto také její členové čtyřhodinový blok zahájili představením spolku a pestré škály činností, které vykonávají.
   Dále pokračovala prezentace s různými zajímavostmi, např. o make-upu ve středověku, medicíně, lázních, brýlích, zajímavé bylo video s rytířem ve zbroji, který v ní zvládl hvězdu, parakotoul i uběhnout maraton.
   Další část byla o odívání, materiálech, ze kterých se šilo, o barevnosti látek a že se muži často parádili víc než ženy.
   Program pokračoval hádáním povolání podle karet, některá děvčata sebrala odvahu a nechala si udělat středověký účes včetně „přišití“ copů k hlavě, kluci si přišli na své při ukázkách zbraní, společně je oslovilo oblékání středověkých kostýmů.
   Věříme, že projektový den přispěl k lepšímu poznání období středověku.
   LZ

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje