• VZPoura úrazům

08.12.2021 08:24
      Setkání s lidmi, kteří mají zkušenosti s danou problematikou.

Projekt VZPoura úrazům pro školy připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna. Jedná se o projekt zaměřený na problematiku úrazů. Snaží se děti upozornit na rizika, při kterých může k úrazům nejčastěji dojít. Především se však snaží o prevenci, jak tato rizika omezit.
      Dva ambasadoři Všeobecné zdravotní pojišťovny pan Pavel Brož a pan Radomír Krupa opět navštívili Základní školu Tyršova ve Slavkově u Brna.  Oba handicapovaní pracovníci VZP ČR žákům sedmých ročníků ve vyučovacím předmětu Výchova ke zdraví otevřeně povyprávěli o svém úrazu a o životě s následným postižením. Žáci měli během besedy dostatečný prostor pro své dotazy ohledně úrazů a života vozíčkáře, na které dostali vždy odpovědi podle skutečnosti.
      Projekt významným způsobem přispívá k motivaci dětí přistupovat zodpovědně k péči o své zdraví. Hlavním cílem projektu je přispět především k tomu, aby nepřibývalo dětí, které následkem úrazu musí žít s celoživotním handicapem.

• Piškvorky

07.12.2021 11:06
      Tradiční turnaj v piškvorkách.

V pondělí 6. prosince proběhl školní turnaj v Piškvorkách. Celkem se zúčastnilo 14 soutěžících a všechny zápasy ve skupinách i ve finále měly velmi dobrou úroveň. Ve finálovém kole si prvenství vybojoval Dominik Šemora. Druhé místo obsadila Nikola Majárková, třetí příčka patřila Daniele Svobodové a těsně pod stupni vítězů se umístila Sára Šemorová.
      Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za účast.

• Mikuláš ve škole

06.12.2021 08:26
      Nadpřirozené bytosti dodržují hygienická opatření.

I v této složité době k nám v pátek 3. prosince zavítala návštěva v podobě svatého Mikuláše, krásných andělů a hrozivých čertů. Žáci z prvního stupně už netrpělivě očekávali bušení na dveře a příchod těchto bytostí. Nejprve Mikuláš přečetl ze zlaté knihy jména těch, kteří trochu zlobili, a ti pak čertíkům museli slíbit, že se polepší. Potom andělé nadělili každému malou sladkost. Na oplátku vzácná návštěva uslyšela básničku nebo písničku. Děti slíbily, že budou po celý rok hodné. Zkusíme tomu všichni věřit.

• Exkurze v Anthroposu

01.12.2021 09:31
      Dějepisná exkurze pro žáky šestého ročníku.

K doplnění dějepisného učiva o pravěku zařazujeme každoročně pro žáky šestých ročníků exkurzi v brněnském Pavilonu Anthropos.
      Ojedinělé muzeum dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu. Značnou pozornost dětí i dospělých přitahuje zejména 3,5 m vysoký model mamuta v životní velikosti, provázený mládětem. Rozsáhlá muzejní expozice patří k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě.
      Přibližuje nejen aktuální poznatky z archeologického výzkumu, ale přináší také interaktivní prezentace a je obohacena řadou dioramat a rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů. Tím je tato expozice srozumitelná rovněž dětem ze základních škol.
      Žáci 6.A a 6.B prošli společně s lektorem celou expozici, která je rozdělena do šesti částí: Primáti - naše rodina, Příběh lidského rodu, Genetika ve vývoji člověka, Paleolitické technologie, Morava lovců a sběračů a Nejstarší umění Evropy. Během prohlídky se děti dozvěděly spoustu zajímavostí, kterými si doplnily své znalosti o pravěku z hodin dějepisu.

• Rodilí mluvčí ve výuce angličtiny

30.11.2021 09:26
      Projektové dny zaměřené na anglickou konverzaci.

V rámci spolupráce v projektu Místní akční plán II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna jsme v naší škole uspořádali projektové dny zaměřené na prohlubování znalostí anglického jazyka v devátém ročníku. Přes trochu obtížnější situaci jsme zorganizovali pro 4 skupiny čtyřhodinový projekt na téma Jobs and Careers s rodilými mluvčími. V pátek 26. 11. 2021 proběhlo setkání poslední skupiny.
      Jak se na celou akci dívali žáci a žákyně je vidět v následujícím vyjádření:
      "Návštěva rodilého mluvčího byla zábavné a zajímavé zpestření výuky. Paní lektorka byla velmi milá a ochotná nám vysvětlit každé slovíčko, kterému jsme nerozuměli. Hráli jsme také různé hry v angličtině, které nám pomohly se nejen nějakým způsobem domluvit anglicky, ale také pracovat ve skupinách. Vysvětlovat neznámá slovíčka a nesnažit se zjednodušovat si to českou verzí bylo složité. Jak jinak bychom to ale udělali v zemích, kde česky nerozumí? Omezit češtinu na minimum bylo tedy ze začátku poněkud složitější. Nakonec se nám ale podařilo rozmluvit. Myslím si, že každý z nás řekl alespoň jednu smysluplnou větu anglicky. Určitě to byl zajímavý a užitečný zážitek a za ten za sebe a za celou třídu moc děkuji."

• Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
      • reditel@zsslavkov.cz
      • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01
      • i6bxgnx