• Tyršovka na Festivalu vědy v Brně

   13.09.2022 09:16

   V pátek 9. září se deváťáci vypravili na brněnské výstaviště navštívit největší vědeckou akci v JM kraji. U více než čtyřiceti stánků různých vědeckých institucí si mohli prohlédnout nebo i vyzkoušet spoustu zajímavých pokusů z chemie, biologie, fyziky, robotiky atd. Mimo jiné si mohli izolovat vlastní DNA, změřit pH, vyzkoušet svou manuální zručnost, smyslové vnímání nebo se blíže seznámit s živými hady.
   Součástí festivalu bylo i Divadlo vědy – několik sérií velmi efektních a atraktivních pokusů pro malé i velké.
   Vědecký pavilon praskal ve švech a my doufáme, že akce žákům přinesla nové zážitky a poznatky ze světa vědy a techniky.

  • A přece jsme se dočkali! Jungle Park.

   08.09.2022 09:24

   V úterý 6. září se obě třídy ze 3. ročníku vypravily na výlet. Proč zrovna v tomto termínu? Jednalo se totiž o odloženou akci z loňského školního roku, která se kvůli nepřízni počasí nekonala. Děti z obou tříd v doprovodu p. učitelek odjely do Jungle Parku v Brně Pisárkách. Lanové centrum, které se zde nachází, se rozléhá v nádherném prostředí lesa v těsné blízkosti řeky Svratky. Děti se po příjezdu na místo seznámily s vybavením pro lezení, milí instruktoři jim nasadili a zajistili sedáky a přilbu. Pak už je čekala snad nejzábavnější část celého parku – přejezd na zavěšené lanovce přes řeku Svratku. Na druhém břehu pak malí lezci zdolávali překážky na Balúově trase a Mauglího trase. Pro děti byl tento výlet opravdu velkým dobrodružstvím, při kterém si prověřily nejen svoji odvahu a sílu, ale také schopnost překonávat překážky.
   Děkujeme tímto všem instruktorům z Jungle Parku za nové zážitky a zkušenosti. A třeba někdy příště na shledanou …

  • Zahájení školního roku 2022-2023

   05.09.2022 09:04

   Ve čtvrtek 1. září naše škola opět ožila příchodem svých žáků. Žáci druhého až devátého ročníku se usadili ve třídách, přivítali se svými třídními učiteli, učitelkami a samozřejmě s kamarády. 
   Slavnostní zahájení školní docházky nových prvňáčků proběhlo ve venkovním areálu školy. Svoje ratolesti mohli v tento významný den doprovodit rodiče. Nejmenší žáčky přivítal pan ředitel Mgr. Jiří Půček společně s panem starostou Bc. Michalem Boudným a paní místostarostkou Ing. Marií Jedličkovou. Popřáli jim, aby do školy chodili rádi a učení je bavilo. Pak už se nejmladším školákům věnovaly jejich třídní učitelky, které je také zavedly do jejich učeben, kde na žáčky čekalo malé překvapení ve formě malých dárečků. Rodiče se pak mohli podívat za svými ratolestmi do tříd, prohlédnout si místo, kde se jejich děti budou vzdělávat.
   Všichni doufáme, že nový školní rok proběhne standardním způsobem bez problémů s energiemi, teplem, pandemiemi a podobně.
    
    

  • Co je nového na startu školního roku

   03.09.2022 13:30

   Mohlo by se zdát, že o prázdninách, když ve škole nejsou žáci a neprobíhá výuka, zeje škola prázdnotou a nic se tam neděje. Opak je ale pravdou! Prázdniny využíváme k tomu, abychom školní prostředí ještě vylepšili a případně opravili, co je potřeba. Jako každý rok je třeba nově vymalovat. Chodby zdobí nové nástěnky, plakáty a obrazy a na menší děti čekají pěkné výukové panely na stěnách a herní prvky na podlaze. Novou venkovní učebnu, kterou jistě ocení žáci i učitelé v teplém počasí, jsme vybavili novým nábytkem. Vyměnili jsme také osvětlení tělocvičny za úspornější variantu a zlepšené světelné podmínky. Proběhla také generální oprava schodů k hlavnímu vchodu školy. Venkovní areál je doplněn zcela novým workoutovým hřištěm. 
   Také didaktické vybavení školy bylo obnoveno a doplněno. Modernizovali jsme i výpočetní techniku. 
   Doufáme, že všechny tyto změny přispějí k tomu, že se žáci i učitelé budou ve škole cítit dobře a společně zvládneme jistě náročný školní rok v pohodě, klidu a bez větších problémů.

  • Předání vysvědčení

   02.07.2022 07:31
   Začínají prázdniny.

   Poté, co jsme se ve středu rozloučili s absolventy školy, obdrželi svoje vysvědčení ve čtvrtek 30. června i všichni ostatní žáci. Začínají tedy prázdniny.  Děkujeme žákům, jejich rodičům, učitelům i dalším pracovníkům školy za spolupráci v uplynulém školním roce. Přejeme dětem krásné prázdniny a doufáme, že se v novém školním roce všichni ve zdraví zase sejdeme.

  • Rozloučení s absolventy naší školy

   02.07.2022 07:18
   Předání posledního vysvědčení.

   Ve středu 29. června nastal konečně vytoužený den všech žáků devátých ročníků. Konala se malá slavnost v krásném prostředí nové venkovní učebny v areálu naší školy. V devět hodin začal malý kulturní program, který si žáci připravili. Poté třídní učitelé a ředitel školy k žákům naposled pronesli proslov. Po předání závěrečných vysvědčení se deváťáci naposledy prošli po škole, kde se s nimi rozloučili mladší spolužáci a všichni pracovníci školy. Když se za nimi zavřely dveře hlavního vchodu, možná až nyní si uvědomili, že devět let na základní škole opravdu končí a nastává nová etapa jejich života.
   A my jim do ní přejeme hodně štěstí, úspěchů a hlavně, aby se jim líbilo na školách, které si pro další vzdělávání vybrali.

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje