• Žáci 6. ročníku navštívili městskou knihovnu

   03.10.2022 14:48

   Po celou dobu školní docházky se snažíme v žácích rozvíjet kladný vztah ke knihám a k četbě. V naší škole máme malou školní knihovnu, kde si žáci mohou půjčit většinu knih z doporučené literatury a také si vybírat další knihy podle svého zájmu. 
   Pro žáky 6. ročníku, z nichž mnozí už jsou docela zkušenými čtenáři, pořádáme pravidelně exkurzi do slavkovské městské knihovny. Výjimkou nebyl ani letošní rok. Paní knihovnice nám opět vyšla vstříc a přijala nás ve svém království. Dětem nejprve vysvětlila, jak je knihovna uspořádaná, kde jaké knihy najdou i pravidla pro jejich půjčování. Pak už si žáci mohli celou knihovnu prohlédnout, podívat se na knihy a časopisy, které je zaujaly, popřípadě se zeptat na to, co je zajímalo. 
   Naše velké poděkování patří paní knihovnici Šárce Jeřábkové za velmi vlídné a milé přijetí i za její čas, který nám věnovala.
    

  • Putování k propadání - geologická exkurze

   27.09.2022 11:19

   V pátek 23. září naši deváťáci během celodenní cykloexkurze s názvem „Život ve (i na) vápenci“ navštívili přírodně i geologicky zajímavá místa v CHKO Moravský kras. 
   Výlet začal na Rychtě (pracoviště Lipky) v obci Krásensko na Drahanské vrchovině, kde si žáci rozdělili kola a absolvovali krátké cyklistické školení.  Společně pak na kolech projížděli krajinu kolem Ostrova u Macochy a pátrali, jaká tajemství skrývá nadzemní i podzemní krajina. Během putování zažili spoustu adrenalinových zážitků při zdolávání nepřístupných jeskyní.
   Všichni žáci se vraceli sice unavení, ale bohatší o nové zážitky a vědomosti. Celkový dojem byl umocněn krásným počasím a profesionálním přístupem našich průvodců z Lipky.
    

  • Dopravní hřiště

   24.09.2022 08:24

   Ve čtvrtek 15. září a v úterý 20. září navštívili žáci čtvrtých tříd dětské dopravní hřiště ve Vyškově. Počasí sice nebylo nejkrásnější, ale přesto si všichni mohli vyzkoušet znalosti pravidel pro bezpečnou jízdu na silnicích v teorii i praxi. Teoretickou část děti zvládly poměrně lehce v učebně, pomocí videoobrazů Besipu si zopakovaly zejména pravidla týkající se pohybu cyklistů a chodců na silnici. Praktická část se odehrávala přímo na hřišti, kde se ukázalo, že samotná teorie dětem nestačí. Dovednosti jízdy na kole se mnozí ještě učí. Je třeba umět řídit jen jednou rukou a ukazovat změnu směru, ohlížet se za sebe a mít přehled o provozu kolem sebe. Co teprve, když se do cesty připlete nějaká překážka, které je třeba se vyhnout? A těch dopravních značek – zákazových, příkazových, pravidlo pravé ruky a dávání přednosti v jízdě….!
   Celá akce proběhla v rámci spolupráce se slavkovským odborem dopravy, jenž finančně zajistil i autobusovou dopravu dětí na dopravní hřiště a zpět. 

  • Školní pořad – Planety: Cesta Sluneční soustavou

   21.09.2022 14:48

   Žáci pátého ročníku se při návštěvě brněnského planetária měli možnost seznámit se s hvězdnou oblohou (ukázka několika jasných hvězd, Mléčná dráha, nejnápadnější souhvězdí, planety). Součástí představení byl i průlet vesmírem (Měsíc, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun). Na každém zmíněném vesmírném tělese jsme se zastavili. Na Marsu jsme zkoumali možnou přítomnost života, u Saturnu jsme měli možnost nahlédnout do jeho prstence, procházeli jsme se po povrchu měsíce planety Jupiter, prolétli jsme kolem kosmického ledovce a viděli rozpad komety, na Plutu jsme viděli zasněžené ledovce a tmavé krátery.
   Představení bylo postaveno na poznatcích získaných meziplanetárními sondami v uplynulém půlstoletí. Zkoumali nejen planety, ale i jejich satelity, planetky a komety.

  • Věda a technika na zámku

   14.10.2022 16:27

   Žáci naší školy byli pozváni na akci, která byla připravena pro širokou veřejnost i školy na nádvoří Zámku Slavkov-Austerlitz a v prostorách SC Bonaparte. V pátek dopoledne se obě slavkovské školy dohodly na rozvržení doby návštěv žáků obou škol a tak se žáci mohli účastnit připravených akcí. Všichni mohli zhlédnout obří nafukovací modely vesmírných těles z brněnské hvězdárny. Šesťáci navštívili mobilní digitárium s promítáním pořadů o vesmíru. Páté třídy absolvovaly vědecké pokusy v režii populárního zábavního parku Vida!. Jedna čtvrtá třída využila kreativní dílny od centra volného času Lužánky. A sedmý a osmý ročník navštívil digitální dílnu FabLab, kde se děti mohly seznámit s moderními technologiemi ve výrobě. 
    

   Fotografie poskytl pan Radoslav Lánský.

  • Výstava ovoce a zeleniny

   19.09.2022 10:10

   I letos se žáci prvního stupně šli podívat na výstavu ovoce a zeleniny, která probíhala ve dnech 16. až 18. září 2022 v krásných prostorách slavkovského zámku. K vidění byly opravdu ty nejlepší kousky z našich zahrádek. Při pohledu na krásně ozdobené stoly a naleštěná jablíčka se všem dětem sbíhaly sliny. Nejvíce však děti zaujalo povídání o včelkách.  
   S výzdobou areálu pomohli i naši žáci svými výtvarnými pracemi. Za to jim patří poděkování vedení školy i pořadatelů výstavy.

   Fotografie poskytl pan Radoslav Lánský.

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje