Dějepisná olympiáda - úspěch v okresním kole
28.01.2021 14:13Opět hezké umístění našich žáků v jedné z mála soutěží, které jsou v letošním roce pořádányDějepisná olympiáda je soutěž vycházející z obsahu vzdělávacího oboru dějepis a organizovaná jako cílevědomá vzdělávací aktivita založená na systematické práci s talentovanými žáky zejména 8. a 9. ročníků základních škol a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií.
Soutěž je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně. Každý ročník má jiné tematické zaměření, jednotné pro všechna postupová kola, jež se liší jen svou náročností. Téma letošního už 50. ročníku zní: „Labyrintem barokního světa (1556–1781)“ ". Dějepisná olympiáda je postupovou soutěží a organizuje se ve čtyřech kolech - školní, okresní, krajské a celostátní.
Naši školu v okresní kole ve Vyškově letos reprezentovali David Rouzek a Ondřej Opletal ze třídy 9.B.
Soutěž proběhla distančně, soutěžící otevřeli zadání a úkoly vypracovali on-line ve vymezeném čase.
Více se dařilo Ondřejovi, který skončil na velmi pěkném pátém místě.
Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Výuka v prvním pololetí školního roku 2020/2021
28.01.2021 16:26Škola od září do února v souvislosti s pandemickou situacíVedení školy se snažilo včas a promyšleně reagovat na všechny změny spojené s pandemickou situací a nastavit systém výuky co nejlépe. Důležité bylo dodržování všech hygienických požadavků a nařízení. Výuka tak samozřejmě byla mnohem náročnější pro všechny zainteresované osoby. Vzdělávání probíhalo pomocí posílaných materiálů (videa, www strany, odkazy na učebnice, příklady, zápisy), výukových programů, hlasových záznamů a prostřednictvím videokonferencí v MS Teams. Vše bylo možné sledovat jednotně přes informační systém edupage. Bohužel bylo třeba zrušit všechny akce pro děti i pro rodiče, které v jiných letech doplňovaly výuku.
Jak probíhal první půlrok?
Opatření platná od 2. 9. 2020:
- do hlavní budovy školy je omezen vstup cizích subjektů
- rodiče mohou do budovy vstoupit pouze hlavním vchodem a pohybovat se po škole jedině s doprovodem zaměstnance školy (je nutná dezinfekce rukou ve vestibulu školy a je doporučena rouška)
- ve škole je pro žáky připraveno dostatečné množství dezinfekce (rodiče mohou vybavit děti vlastním dezinfekčním prostředkem, pokud "školní" prostředky nechtějí aplikovat)
- je zajištěna pravidelná dezinfekce prostor
- je zajištěno častější větrání místností
- osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit
- rodiče vždy zhodnotí zdravotní stav svého dítěte a v případě příznaku infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.) nepošlou své dítě do školy
- pokud se příznaky vyskytnou v průběhu přítomnosti žáka ve škole; neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené izolace od ostatních přítomných ve škole a současně informování zákonného zástupce nezletilého žáka s ohledem na bezodkladné vyzvednutí žáka ze školy
- výuka: první týdny opakování a doplňování učiva (viz tematické plány) v předmětech, kde je to třeba
- je omezeno stěhování tříd na nejnutnější minimum
- žáci školy i zaměstnanci jsou povinni nosit roušky ve všech vnitřních prostorách školy kromě učebny (třídy)
- v kancelářích a kabinetech je nošení roušky doporučenoOd 18. 9. 2020 navíc platí:
- v celé ČR povinnost nosit roušky ve všech prostorách škol a školských zařízení. Nově tedy včetně učeben (s výjimkami uvedenými dále). Ochrana dýchacích cest u žáků, studentů a pedagogických pracovníků není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje)
- výjimka z povinnosti nošení roušek ve společných prostorách škol a školských zařízení a vysokých škol se vztahuje na: žáky a pedagogické pracovníky 1. stupně základních škol mimo společné prostory škol (tedy např. je povinnost nosit roušku na chodbách, toaletách, v šatnách nebo jídelnách, naopak není povinnost nosit roušku v učebnách nebo tělocvičnách), výjimku mají i osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazuOd 5. 10. 2020 navíc platí:
1. stupeň ZŠ: hudební výchova bez zpěvu, tělesná výchova bez omezení, žádná další omezení
2. stupeň ZŠ: hudební výchova bez zpěvu, tělesná výchova - zákaz sportovní činnostiOd 11. 10. 2020 navíc platí:
- 12.10. až 16.10. distanční výuka 8. a 9. ročník
- 19.10. až 23.10. distanční výuka 6. a 7. ročník
- 26.10. až 30.10. děti nejdou do školy vůbec (prázdniny a státní svátek)Od 18. 11. 2020 je plně obnovena povinná prezenční výuka (výuka ve škole) žáků prvního a druhého ročníku.
Od 30. 11. 2020 se vrací do škol celý první stupeň a třídy 9.A, 9.B, 6.A, 6.B, 8.A (ostatní 7.A, 7.B a 8.B stále distančně). Podrobnosti byly poslány zprávou zákonným zástupcům.
Od 7. 12. 2020 pokračuje ve škole celý první stupeň a třídy 9.A, 9.B, 7.A, 7.B, 8.B (ostatní 6.A, 6.B a 8.A se učí distančně).
Od 14. 12. 2020 pokračuje ve škole celý první stupeň a třídy 9.A, 9.B, 6.A, 6.B, 8.A (ostatní 7.A, 7.B a 8.B stále distančně). Rodičům a žákům budou zasílány drobné změny v rozvrhu.
Dny 21.12.2020 a 22.12.2020 stanovilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako volné dny.
Od 4. 1. 2021 do 28. 1. 2021 pokračuje prezenční výuka ve škole v prvním a druhém ročníku. Ostatní ročníky mají povinné distanční vzdělávání.
Schůzky s rodiči v souvislosti s opatřením PES:
V listopadovém i lednovém termínu nebylo možné zorganizovat schůzky s rodiči v obvyklém formátu. Veškeré všeobecné informace týkající se činnosti školy a dalšího postupu posílá škola průběžně přes systém edupage. Co se týkalo chování žáků a jejich přístupu k výuce, jsou rodiče vzhledem k distanční výuce informováni velmi dobře. Stejně tak rodiče mohou kontrolovat vzdělávací výsledky ve školním informačním systému.
Hromadné videokonference škola nepořádala z důvodu ochrany osobních dat. Rodiče měli i možnost dohodnout si individuální videokonferenci přímo s pedagogickým pracovníkem nebo indiduální konzultaci ve škole. Možností byla i psaná komunikace prostřednictvím zpráv v informačním systému.Vysvědčení:
Závěrečné pololetní hodnocení žáci i rodiče mají k dispozici od 28. 1. 2021 ve školním informačním systému. Výpisy z vysvědčení jsou žákům předávány při návratu k prezenční výuce.Den učňovských oborů
16.09.2020 11:40Výchovně vzdělávací zájezd v rámci volby povolání.Žáci devátých ročníků se v úterý 15.9.2020 zúčastnili vzdělávací akce "Den učňovských oborů" ve Vyškově, kde se mohli dozvědět více informací o oborech vyučovaných na Integrované střední škole Slavkov u Brna a Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Vyškov. Žáci se seznámili například s prací instalatéra, klempíře, obráběče kovů, ale také cukráře nebo kuchaře. Součástí této akce byly ukázky tradičních řemesel jako je kovář, sedlář či košíkář.
Zahájení školního roku
11.09.2020 12:21První dny ve škole po pěti měsících.Prázdniny a koronavirové nepovinné vzdělávání jsou u konce a už je tu opět začátek nového školního roku.
V úterý 1. září ožila škola příchodem žáků, kterých máme letos více než 430. Nejmenší žáčky v obou prvních třídách přivítal pan ředitel Mgr. Jiří Půček společně s panem starostou Bc. Michalem Boudným. Prvňáčkům popřáli, aby se jim ve škole líbilo a učení je bavilo. Pak už se nejmladší školákům a jejich doprovodu věnovaly paní učitelky.
Tento školní rok ovšem začíná komplikovaně z důvodu nebezpečí koronavirové infekce. První den jsme společně s rodiči a dětmi zvládli výborně. Další dny budou ovlivněny různými opatřeními, které se navíc mohou podle situace měnit. Všichni ale doufáme, že při vzdělávání dětí bude škola svoji roli dobře plnit. Že žáci budou snaživí a rodiče trpěliví. Že komplikací bude co nejméně. Že vše společně zvládneme výborně nebo alespoň chvalitebně.