• Školní kolo Pythagoriády

   25.10.2022 21:45

   Ve čtvrtek 20. října měli žáci 2. stupně možnost prověřit si své matematické znalosti a dovednosti v již už tradiční soutěži Pythagoriáda. I letos se museli "poprat" s náročnými 15 úlohami zaměřenými na prostorovou představivost a logické uvažování v časovém limitu 60 minut. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo dosáhl minimálně 10 bodů. I naše škola má několik takových úspěšných řešitelů, ze kterých pak vyšle ty nejlepší do okresního kola.

  • Exkurze do Prahy

   21.10.2022 20:15

   V úterý 18. 10. se naše třída 8.B vydala na exkurzi do Prahy. Po asi tříhodinové cestě vlakem jsme úspěšně dorazili na hlavní vlakové nádraží v Praze. Odtamtud jsme šli na Václavské náměstí, kde nás čekala první památka, socha sv. Václava a dalších svatých. Naše paní učitelka dějepisu nám udělala krátký výklad o historii této známé sochy, stejně jako potom i o dalších památkách, které jsme v Praze viděli. Trasa cesty vedla k Prašné bráně a pak k orloji na Staroměstském náměstí. Následovně jsme se přesunuli na Karlův most. Tam jsme dostali od učitelů rozchod na 15 minut. Po krátké pauze jsme zase všichni společně vyrazili na Pražský hrad, kde nás asi nejvíce zaujala nádherná katedrála sv. Víta. Poté jsme využili pražské metro, kterým jsme se dopravili zpátky na Václavské náměstí, kde jsme dostali další rozchod na případný oběd nebo zhlédnutí dalších pamětihodností. V 15:38 nám z hl. nádraží jel vlak, který nás dopravil zpátky domů. Jsme velmi vděční našim učitelům a naší škole, že nám umožnila tento výlet. 
   Natálie Foltínová, Adéla Pokorná

  • Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí

   14.10.2022 17:04

   Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Brně, Kontaktní pracoviště Vyškov ve spolupráci s  Integrovanou střední školou Slavkov u Brna a dalšími partnery pořádala ve čtvrtek 13. října 2022 XXIV. Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí.
   Naši žáci z osmého a devátého ročníku navštívili dopoledne v doprovodu učitelů areál slavkovské střední školy s velmi dobře uspořádanou přehlídkou středních škol.
   Odpoledne pak mohli zájemci i s rodiči absolvovat ještě individuální návštěvu, která možná pomůže při volbě dalšího studia žáků po dokončení základní školy. 
    

  • Druháčci v divadle RADOST v Brně

   17.10.2022 07:42

   Ve středu 12. října 2022 se žáci druhých tříd vypravili do divadla Radost v Brně na veselé a zábavné představení „Kubula a Kuba Kubikula“ na motivy stejnojmenné knihy od Vladislava Vančury.  Medvědář Kuba Kubikula, se svým medvědem Kubulou, mlsounem a nezbedou, spolu chodí po světě a jednou najdou nocleh v kovárně, kde se medvídek Kubula skamarádí s kovářovou dcerkou Lízinkou. Před spaním vypráví medvědář Kubulovi o strašidle Barbuchovi. Medvídek se strašně bál a z toho strachu se najednou vyklubal Barbucha a prohlásil, že když si ho vymysleli, tak už je neopustí a bude s nimi všude chodit. A tak ti tři spolu prožili všelijaká dobrodružství. Dětem se představení moc líbilo, o čemž svědčil i veliký potlesk na závěr. 
    

  • Kulturní zážitek s VUS Ondráš

   14.10.2022 16:28

   Ve středu a ve čtvrtek měli žáci naší školy příležitost zdarma zhlédnout představení vojenského uměleckého souboru Ondráš. Nejprve zhlédli mladší žáci představení nazvané "Svět hraček" a na druhý den starší žáci představení "Přízraky ulice".

   Svět hraček
   Malý chlapec Rudolf se ocitl ve světě hraček, do kterého jej zavedla panenka Káťa. V něm se setká například s roboty, medvídkem, pastelkami, včelkami, vojáčkem nebo koníkem. Postupně však zjišťuje, že stejně jako děti, i hračky se nechovají vždy správně. Společně s Káťou se Rudolf snaží hračky napravit a přitom si uvědomuje,
   že i on sám se nechoval vždy nejlépe. Poučí se a podaří se mu napravit i sebe?
   Cílem programu je prostřednictvím příběhu, který je pojatý moderní a zábavnou formou, poukázat na mravní, společenské a socializační dovednosti dítěte.

   Přízraky ulice
   Představení vypráví příběh dvou mladých dívek, Katky a Žofky, které jsou kamarádky, přestože je každá úplně jiná. Katka je docela normální holka, ve škole je pečlivá a smysluplně tráví volný čas. Žofie je tak trochu rebelka, dokáže se dostat do špatné party a nebojí se ani experimentovat... Prožijeme s nimi jeden celý den, během kterého se může vše změnit na základě jediného rozhodnutí. Představením vás provede pan Etiketa, který upozorní na nebezpečí spojené s užíváním návykových látek.
   Pořad Přízraky ulice je založen na současném tanci a hudbě, díky čemuž je velmi atraktivním pro děti staršího školního věku a dospívající mládež, pro které je toto představení zároveň určeno.

   Výborné zpracování s profesionálními výkony učinkujících potěšilo žáky i vyučující. 

  • Přespolní běh ve Vyškově aneb "Utíkej Forreste!"

   06.10.2022 09:57

   V pátek 30. září se na vyškovském stadionu konal přespolní běh pro žáky druhého stupně. Závod byl rozdělen do čtyř kategorií podle ročníku a pohlaví, tedy dívky a chlapci 6. a 7. třídy, dívky a chlapci 8. a 9. třídy. Naše škola vyslala závodníky do všech kategorií, celkem odjelo reprezentovat 22 žáků. Pro mladší kategorii žákyň byla určena trasa 1100 metrů, mladší žáci a starší žákyně běželi shodně dlouhou trať na 1600 metrů a starší žáci uběhli nejdelší okruh o délce 2200 metrů. Okruh začínal na vyškovském oválu, dále pokračoval parkem a končil opět na stadionu.
   V sychravém počasí předváděli naši reprezentanti pěkné výkony. Největšího úspěchu dosáhla Natalie Pischová, která po fantastickém finiši ve stylu legendárního Zátopka předběhla několik svých soupeřek a vyběhla si tak skvělé bronzové místo. V celkovém bodování družstev nejlépe dopadly mladší žákyně, které obsadily druhou příčku. Na stupních vítězů obdržely medaili tyto dívky: Natalie Pischová, Zuzana Fialová, Julie Fialová, Markéta Schwecová a Alena Kusalová.
   Všem žákům děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy a pořadatelům zase za hladký průběh. 
   JL

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje