• Dějepisná exkurze pro žáky šestého ročníku

   07.12.2022 14:08

   K doplnění dějepisného učiva o pravěku zařazujeme každoročně pro žáky šestých ročníků exkurzi v brněnském Pavilonu Anthropos.
   Ojedinělé muzeum dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu. Značnou pozornost dětí i dospělých přitahuje zejména 3,5 m vysoký model mamuta v životní velikosti, provázený mládětem. Rozsáhlá muzejní expozice patří k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě.
   Přibližuje nejen aktuální poznatky z archeologického výzkumu, ale přináší také interaktivní prezentace a je obohacena řadou dioramat a rekonstrukcí prostředí i života pravěkých lovců a sběračů. Tím je tato expozice srozumitelná rovněž dětem ze základních škol.
   Součástí dnešní historické exkurze byla návštěva nové výstavy „Nejstarší šperky a ozdoby těla“. Prostřednictvím nejstarších ozdob z moravských lokalit mohli žáci nahlédnout do života lidí, kteří žili na stejném území jako my dnes, jen přibližně o 30 tisíc let dříve a zjistit rozsah jejich technologických dovedností, schopností uměleckých a snad i díl jejich duchovního života. Součástí této výstavy jsou první umělecká díla, na nichž je ztvárněn člověk včetně nejstarší keramické sošky na světě – originálu Věstonické venuše.
   Během prohlídky se děti dozvěděly spoustu zajímavostí, kterými si doplnily své znalosti o pravěku z hodin dějepisu.

  • Piškvorky - školní přebor

   07.12.2022 12:48

   V pondělí 5. prosince 2022 proběhl školní turnaj v Piškvorkách. Celkem se zúčastnilo 16 soutěžících a všechny zápasy ve skupinách i ve finále měly velmi dobrou úroveň. Celkové prvenství si vybojovala Sára Šemorová, druhá v pořadí skončila Eliška Křivánková, třetí příčka patřila Dianě Macháčkové a těsně pod stupni vítězů se umístila Zuzana Šešulková.
   Vítězkám blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za výborné výkony.

  • Florbalový podzim ukončen čtvrtým místem

   01.12.2022 14:55

   Včerejším dnem nám skončil florbalový podzim resp. listopad. Během listopadu se turnajů ve florbale postupně zúčastnili žáci prvního stupně, žáci 6. a 7. třídy a v poslední kategorii přišla řada také na ty nejstarší – 8. a 9. třídu.
   Turnaj jako již tradičně se konal ve sportovní hale na ZŠ Komenského ve Slavkově u Brna, která byla také pořadatelem. Celkem se utkalo mezi sebou 5 družstev včetně nás. 
   Náš tým ve složení: brankář Jakub Pustina, hráči do pole: Urban, Červinka, Vévoda, Minks, Menšík, Kuchta, Králík, Gach čelil týmu z Brankovic. Tento zápas skončil pověstnou rukavicí, tedy inkasovali jsme 5 branek. V nervy drásajícím mači jsme získali bod za remízu 3:3 se Šaraticemi. Hattrickem se blýsknul Richard Gach. S Otnicemi přišla jediná výhra v poměru 2:1. Síť dvakrát rozvlnil Arnošt Urban. Poslední zápas se nepodařil podle představ a ZŠ Komenského nás přestřílelo snadno 0:5.

   Se ziskem 4 bodů nám v tabulce patří nepopulární 4.místo. Nejlepším střelcem našeho týmu se se třemi góly stal Richard Gach.
   Hochům děkuji za předvedené výkony a pořadatelům za hladký průběh. 
   Sportu zdar a florbalu zvlášť.

  • Pythagoriáda - okresní kolo

   28.11.2022 11:08

   Ve středu 23. 11. 2022 proběhlo ve Vyškově okresní kolo matematické a logické soutěže Pythagoriáda. Naši reprezentanti se na ní neztratili. Mezi žáky devátého ročníku obsadil Jiří Menšík páté místo a Miroslav Novotný osmou příčku. Kateřina Obhlídalová byla mezi sedmáky devátá a Tomáš Nepomucký skončil mezi šesťáky na sedmém místě. 
   Děkujeme všem za reprezentaci školy.

  • ČEPS cup - florbalový turnaj

   24.11.2022 15:48

   ČEPS Cup má dívčí a chlapeckou kategorii a v tomto ročníku se jej účastní přes tisíc týmů z celé republiky. Loni si pro vítězství dokráčeli chlapci ze ZŠ Mohelnice. Děti od první do páté třídy se poperou o celkový triumf na jednom velkém finálovém turnaji. 
   V úterý 22. 11. 2022 se naši mladší žáci zúčastnili okresního kola turnaje ve florbalu. Pořadatelem byla ZŠ Rousínov a zúčastněné školy nominovaly své týmy ve spolupráci s oddíly florbalu.
   Nás reprezentovali: Jakub Dvořák, Tobias Kölbl, Matyáš Moravczik, Dominik Šaněk, Max Šindelář, Max Spáčil, Tomáš Mráz, Ben Stupka a Jakub Nečas.
   Kluci podali velmi dobré výkony a jen trocha štěstí jim chyběla k prvenství v turnaji.
   Výsledky našich zápasů:
   ZŠ Rousínov vs ZŠ Tyršova Slavkov  1: 6, ZŠ Šaratice vs ZŠ Tyršova Slavkov 0: 6, ZŠ Tyršova Slavkov vs ZŠ Bučovice 710 6: 2, ZŠ Tyršova Slavkov vs ZŠ Nesovice  2: 3, ZŠ Tyršova Slavkov vs ZŠ Komenského Slavkov 10: 0
     
   Pořadí týmů     
   1.    ZŠ Nesovice (postupující) 
   2.    ZŠ Tyršova Slavkov     
   3.    ZŠ Rousínov     
   4.    ZŠ Šaratice     
   5.    ZŠ Bučovice 710     
   6.    ZŠ Komenského Slavkov 

  • Projektový den "Tvoříme s chutí"

   19.11.2022 17:07

   V pátek 18. listopadu jsme v rámci výtvarné výchovy zorganizovali projektový den s názvem "Tvoříme s chutí".
   V rámci tohoto projektu jsme zažili netradiční hodinu, během které se žáci naučili, jak připravit ubrousky pro sváteční tabuli,
   jak ozdobně vykrojit jablko, udělat šunkový chlebíček nebo vykrojit růžičku z rajčete.
   Naše vlastní výrobky vypadaly velmi dobře a stejně tak chutnaly. Navíc jsme se také seznámili se základy etikety. 
   I díky tomu budeme při příští návštěvě restaurace vědět, jak se chovat, nebo jak můžeme vylepšit tabuli při rodinné večeři.
    

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje