• Polytechnický projekt ve čtvrtém ročníku

   21.12.2022 13:58

   Ve dnech 13. a 20. prosince si žáci čtvrtých tříd mohli v rámci polytechnického projektu, který je financován z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, vyzkoušet pracovní činnosti ve školních dílnách. Při výrobě vánoční dekorace ze dřeva, která trvala čtyři vyučovací hodiny, museli zvládnout řezání, vrtání, pilování, broušení a lepení. Přestože téměř všichni drželi pracovní nástroje poprvé, zvládli práci s nimi na výbornou a bez úrazu. Na závěr si sněhuláky a soby nabarvili temperovými barvami. Hotové výrobky se staly originálními vánočními dárky, kterými naši čtvrťáci jistě potěší své blízké. Projekt kladně hodnotil i odborník z praxe, pod jehož dohledem celá akce probíhala. A čtvrťáci se už těší až v sedmém ročníku v rámci učebního plánu předmětu Člověk a svět práce budou do dílen chodívat pracovat pravidelně.

  • Vánoční pokusy na ZŠ Rousínov

   21.12.2022 07:31

   Poslední prosincový týden čekalo 5. B projektové vyučování na ZŠ v Rousínově, které pro ně připravili učitelé ve spolupráci s žáky devátých ročníků. Děti nahlédly do chemické a fyzikální laboratoře školy a tamější dílny, kde už pro ně byly připraveny netradiční fyzikálně – chemické pokusy na vánoční téma.
   Po rozčlenění do skupin se děti samy nebo s dopomocí podílely na tvorbě vánočních hologramů, minilampionů štěstí a vánočních přání napsaných pomocí elektřiny. Aktivně se účastnily pokusů, u kterých zjišťovaly, že se se spoustou fyzikálních nebo chemických jevů mohou setkat nejen v době vánoční, ale v každodenních situacích. Největší úspěch měly pokusy s chemickými látkami způsobujícími krásná zbarvení silvestrovských ohňostrojů.
   Děti si netradiční vyučování pochvalovaly a už se jistě těší, jak budou svou rodinu okouzlovat pokusy, jejichž postup se naučily.

  • "Ronja, dcera loupežníka" v Divadle Radost

   16.12.2022 15:53

   Žáci pátých ročníků naší školy navštívili v době předvánoční Divadlo Radost v Brně, kde měli možnost zhlédnout divadelní představení na motivy knihy Astrid Lindgrenové Ronja, dcera loupežníka. Slavnostně se oblékli, připomněli si pravidla a normy chování v průběhu návštěvy divadla. Tiše zasedli na svá místa a netrpělivě očekávali první zvuky a tóny příběhu o dvou znepřátelených loupežnických rodech a dvojici zamilovaných, Ronji a Birkovi. Zaposlouchali se do nádherných písní, na kterých se podílel jeden z nejvýraznějších osobností současné polské hudební scény, skladatel Piotr Klimek. Děti uchvátila atmosféra hry, podpořená hudebními motivy, spontánně se zapojovaly do děje a písní tleskáním. Pevně doufáme, že si všichni zúčastnění odnesli ty nejhezčí zážitky.

  • Vánoční Vídeň

   19.12.2022 08:20

   Mrazivého rána dne 14. prosince 2022 se dvě třídy naší školy (8.A a 5.A) vydaly na exkurzi do vánoční Vídně. Tomu předcházela příprava v obou třídách. Starší žáci si měli připravit referáty nejen o zajímavostech a památkách Vídně, ale také o habsburských panovnících a událostech spojených s historií Vídně. Všechny referáty pak přednesli v autobuse, a tak poučili nejen sebe navzájem, ale hlavně i své mladší spolužáky. Dozvěděli jsme se spoustu informací, které jsme si pak při procházce Vídní a návštěvě tří expozic obřího Hofburgského komplexu mohli spojit s konkrétními místy a osobnostmi. Kromě historie jsme nasávali i atmosféru vánoční Vídně, a to nejen při návštěvě tradičních vánočních trhů před radnicí, ale i při procházce nádherně vyzdobenými ulicemi hlavního města našeho jižního souseda. Bohatý program byl ještě doplněn dopolední návštěvou jedenáctipatrového Domu moře, kde bylo vskutku co pozorovat. Večer jsme se vraceli do zasněženého Slavkova plni dojmů. Byli jsme sice unavení, ale šťastní, protože jsme byli obohaceni nejen o mnoho nových informací, ale i o nové společné zážitky, které jistě byly přínosné i z hlediska utváření dobrých vztahů v obou třídách.

   EJ

  • Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

   19.12.2022 08:20

   Děti ze slavkovských škol, školek a dětských skupin nazdobily vánoční stromečky. Byly umístěny ve vstupní hale zámku a také vystaveny na internetu. O výsledku pak rozhodovalo hlasování veřejnosti.
   Sešlo se přes 3.000 hlasů, takže na zámku počítali a počítali a počítali. Mnozí lidé psali a říkali, jak je těžké se rozhodnout, protože všechny stromečky jsou krásné. Přinesly do zámku lesk a parádu a hlavně vánoční atmosféru. Děkujeme všem zúčastněným skupinám a přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce. 
   Stromeček, který vyzdobila družina naší školy, skončil v hlasování na třetím místě.

  • Dějepisná olympiáda - školní kolo

   16.12.2022 09:14

   Dějepisná olympiáda je soutěž vycházející z obsahu vzdělávacího oboru dějepis a organizovaná jako cílevědomá vzdělávací aktivita založená na systematické práci s talentovanými žáky zejména 8. a 9. ročníků základních škol a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií. 
   Soutěž je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně. Každý ročník má jiné tematické zaměření, jednotné pro všechna postupová kola, jež se liší jen svou náročností. Téma letošního už 52. ročníku zní: „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945–1992". Dějepisná olympiáda je postupovou soutěží a organizuje se ve čtyřech kolech – školní, okresní, krajské a celostátní. 
   Téma letošního ročníku je určeno žákům devátého ročníku. Letos se do základního kola přihlásilo celkem třináct žáků, kteří za splnění čtrnácti úkolů mohli získat 60 bodů. 
   V okresním kole ve Vyškově budou letos naši školu reprezentovat Matěj Leitner a Maxmilián Šaněk, kteří v základním kole získali 51 bodů.
    

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje