• Okresní přebor v přespolním běhu

• 01.10.2024 08:11
      • V novém školním roce startují i sportovní soutěže mezi školami. Hned první z nich se konala v pátek 27. 9. 2024 na atletickém stadionu ve Vyškově. Účastníci závodili v přespolním běhu.
        Od organizátorů byly připraveny tři okruhy pro různé kategorie. Nejmladší kategorie dívek (šestý a sedmý ročník) běžela okruh 1100 metrů, stejná kategorie chlapců a starších dívek (osmý a devátý ročník) běžela okruh ve vzdálenosti 1600 metrů, starší chlapci běželi nejdelší vzdálenost – 2200 metrů.
        Naši žáci dosáhli několika skvělých individuálních výkonů. V mladší kategorii chlapců se nejlépe umístil na 7. místě Štěpán Maleňák, nejlepší individuální výkon v mladší kategorii dívek dosáhla Eliška Navrátilová, která si fantastickým finišem doběhla pro bramborovou, tedy 4. příčku. Ve starší kategorii chlapců se Adam Kovář umístil na 14. pozici. Do nejlepší desítky ve starší kategorii dívek se dostaly hned dvě závodnice – Eliška Křivánková šestá a Alena Kusalová osmá.
        V celkovém hodnocení družstev naši mladší chlapci ve složení Maleňák, Slezák, Szajer, Koprol, Paleček a Chiedozie stanuli na krásném třetím místě.
        Pořadatele bych chtěl pochválit za skvělou organizaci a také kvalitu tohoto závodu. Stejně tak všechny naše reprezentanty za odvedené výkony.