• Soutěž základních škol v atletickém víceboji 2024

• 10.06.2024 13:52
      • Ve čtvrtek 6. června se na městském stadionu ve Slavkově u Brna konala atletická soutěž pro žáky 1. stupně. Šlo o soutěž družstev, která byla rozdělena na dvě kategorie. V každé kategorii byli 2 chlapci a 2 dívky.
        1. kategorie – žáci 1. a 2. ročníku
        2. kategorie – žáci 3. a 4. ročníku
        Soutěžilo se v těchto atletických disciplínách: sprint na 50 m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a smíšená štafeta 4 x 60 m.
        Celkem se zúčastnilo 16 škol z blízkého okolí.
        Naši nejmenší sportovci z 1. ročníku se umístili na 11. místě – Eliška Volfová, Verča Šášiková, Toník Střelec a Honzík Paleček. Jako náhradnice a velká fanynka byla Natálka Ryšánková. Celé družstvo podalo vynikající výkony.
        Sportovci ze starší kategorie vybojovali nádherné 2. místo – stříbrnou medaili. Tohle velmi silné a úspěšné družstvo tvořili Lenka Sláviková, Lea Matuštíková, Filip Koudelka, Eda Bílek a jako náhradník Tobias Kölbl. Nejvíce se jim povedla štafeta, ve které suverénně předběhli ostatní týmy a stali se vítězi.
        Celé sportovní dopoledne provázelo horké a slunné počasí. O to víc byly výkony všech sportovců obdivuhodné.
        Všem sportovcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.