• Pohár rozhlasu ve Vyškově

• 09.05.2024 08:11
      • Po roční odmlce se ve Vyškově v pondělí 6. května uskutečnil atletický mítink zvaný Pohár rozhlasu, kterého se jako škola pravidelně účastníme. Atletické závody byly rozděleny do čtyř kategorií na: mladší žákyně (6. a 7. ročník), mladší žáky (6. a 7. ročník), starší žákyně (8. a 9. ročník) a starší žáky (8. a 9. ročník). Žáci startovali v těchto disciplínách: štafetový běh (4x60 m), sprint na 60 m, skok daleký, skok vysoký, mladší kategorie – hod kriketovým míčkem, starší kategorie – vrh koulí a dálkový běh (různé vzdálenosti podle kategorií).
        V řadě disciplínách jsme zaznamenali obrovský úspěch, někteří dokonce svoji disciplínu vyhráli. Hned na úvod se nám podařilo ovládnout štafetu v mladší kategorii, kdy pro prvenství si doběhly holky ve složení Staňková, Kavalová, Pischová a Fialová časem 34,46 s. Ani starší kluci neponechali nic náhodě a v cíli se radovali z druhého místa. Štafeta se skládala z Klímka, Vrány, Mráze a Poláčka a jejich čas byl 30,00 s. Bronzovou medaili brala Pischová za svůj běh na 60 m výkonem 8,73 s a také Staňková urvala bronz bojovným výkonem v běhu na 600 m v čase 2:03. Jen pouhý jeden centimetr by stačil Julii Fialové na vítězství ve vrhu koulí 3 kg, bohužel skvělý výkon 8,91 m znamenal druhé místo. Vítězem starší kategorie chlapců na běh na 60 metrů se stal Matěj Poláček, když svým výkonem 7,45 s nedal konkurentům šanci. V mladší kategorii žákyň nejdále doskočila Natalie Pischová a se skokem 4,31 m brala zlatou medaili.
        V kategorii družstev se nejlépe umístila mladší děvčata, když s 4167 body skončila na bronzovém stupínku. V rámci jednotlivců nejvíce bodů svému týmu přinesla Julie Fialová, jenž nahrála neskutečných 1888 bodů.
        Poděkování patří všem našim závodníkům za jejich předvedené výkony, které byly mnohdy až za hranicí jejich možností. A stejně tak pořadatelům.