• Co je nového na startu školního roku

• 07.09.2021 10:19
      • Tyršovka po prázdninách
      • Mohlo by se zdát, že o prázdninách, když ve škole nejsou žáci a neprobíhá výuka, zeje škola prázdnotou a nic se tam neděje. Opak je ale pravdou! Prázdniny využíváme k tomu, abychom školní prostředí ještě vylepšili a opravili, co je potřeba. Téměř každým rokem je třeba nově vymalovat. Letos všechny stěny dostaly bílou barvu, což je velká změna oproti dosavadní oranžové. V prvním patře zmizelo staré dřevěné obložení. Chodby zdobí nové nástěnky, plakáty a obrazy a hlavně menší děti mají určitě radost z pěkných výukových panelů na zdech a herních prvků na podlaze. O přestávkách si tak mohou třeba zopakovat roční období, měsíce v roce nebo si zaskákat panáka či změřit, jak daleko doskočí z místa. Díky sponzorům se nám podařilo vybudovat novou venkovní učebnu, kterou jistě ocení žáci i učitelé zvláště v teplém počasí. Také didaktické vybavení školy bylo obnoveno a doplněno. Modernizovali jsme i výpočetní techniku. Paní učitelka v první třídě může k výuce využít nový moderní digitální dotykový panel a některé starší třídy byly vybaveny novými dataprojektory. Došlo také k reorganizaci kabinetů a vylepšení jejich prostředí.
        Kromě toho bylo třeba připravit podmínky pro provoz nově zřízené školní družiny, která nahradila odloučené pracoviště druhé základní školy.
        Doufáme, že všechny tyto změny přispějí k tomu, že se žáci i učitelé budou ve škole cítit dobře a společně zvládneme jistě náročný školní rok v pohodě, klidu a bez větších problémů.

• Zpět na seznam článků