• Zájezd do Anglie

• 20.06.2022 10:27
      • Zahraniční zájezd očima účastníků.
      • Od začátku, co jsme se dozvěděli, že se něco takového chystá, jsme se nemohli dočkat.
        A pak to přišlo. Najednou jsme stáli v Yorku, starobylém bývalém hlavním městě Anglie. Z mého pohledu to bylo to nejhezčí město, které jsem kdy viděla. Procházeli jsme krásnými uličkami s malebnými obchůdky. Také jsme si prohlédli katedrálu York Minster s obrovskými vitrážemi.
        Ubytováni jsme byli u přidělených rodin v okolí Yorku. Dostávali jsme od nich večeře a také jídlo na naše výlety. Byli jsme rádi za možnost si popovídat s rodilými mluvčími anglicky a poznat, jak to chodí v anglických rodinách.
        Další dny jsme strávili procházením se po přírodě. Například po Yorkshire Dales s nádherným výhledem po okolí nebo po křídových útesech, kde jsme s nadšením pozorovali papuchálky, vodní ptáky s oranžovýma nožkama a zobáky. Také jsme navštívili přístavní město Whitby, kde si většina z nás pochutnala na vyhlášeném fish and chips. Poslední den v Anglii jsme přijeli autobusem k naší závěrečné zastávce, a tou byl Londýn. Pro někoho hřeb našeho výletu, pro jiného pouze velkoměsto. Tak či tak to byla zajímavá a určitě užitečná zkušenost a za spatření památek, jako třeba Big Ben, Buckinghamský palác nebo Tower Bridge, jsme všichni vděční. Prohlédnout jsme si je mohli při projížďce na lodi po řece Temži i z obrovského London Eye.
        Všichni tento zájezd hodnotíme kladně. Každý zde našel to, co se mu líbí. Rozhodně to bylo skvělé ukončení 9. ročníku a naučný a zajímavý zážitek, na který jen tak hned nezapomeneme.
        Moc děkujeme všem, kteří organizovali tento výlet. Paní učitelce Neužilové, Janíkové a také sympatickým a trpělivým řidičům. Zvlášť děkujeme paní učitelce Evě Jankové za to, že vše perfektně zařídila a vedla.
        Jsem zvědavá, co zde napíšou studenti po návštěvě Anglie příští rok místo mě. Podle mě budou minimálně stejně nadšení jako náš ročník.
        Soňa Kyselová

• Zpět na seznam článků