• Okresní kolo ve volejbale

• 26.05.2022 11:19
      • Volejbalový turnaj pro dívky.
      • Středa 25. 5. 2022 byla ve znamení dívčího volejbalu. Uskutečnil se totiž turnaj pořádaný Asociací školních sportovních klubů pro dívky ze II. stupně, takže dívky chodící od 6. až do 9. třídy. Turnaj se konal ve Vyškově na ZŠ Letní pole.
        K turnaji se přihlásilo rekordních 11 škol. Celkem se vytvořily 3 skupiny. Dvě skupiny byly po 4, jedna skupina po 3. Nám do skupiny los přisoudil bučovickou 710, domácí ZŠ Letní pole a Křenovice.
        Kvůli velkému počtu zápasů se mírně upravila volejbalová pravidla, aby se turnaj urychlil. Hrálo se na 2 hrané sety do 15 bodů. Zápas tak mohl skončit pro volejbal netradičně 1:1.
        Do školního reprezentačního týmu se dostaly: Petra Holoubková, Denisa Halouzková, Kristýna Halová, Jolana Ondroušková, Edita Florianová, Julie Fialová, Eva Pohludková a Nikola Majárková.
        V prvním utkání jsme se střetli s Bučovicemi. První sadu jsme ovládli 15:13, nicméně druhý set holky prospaly a soupeřkám dovolily celý set vyhrát. Zápas skončil smírně 1:1, body celkem 28:30. Druhé utkání proti ZŠ Letní pole jsme měli celou dobu pod kontrolou, oba dva sety jsme zvítězili. Výrazný byl i rozdíl v bodech, získali jsme 30, soupeřky 21. Do posledního utkání jsme nastoupili proti doposud neporaženým Křenovicím. V případě vítězství jsme se mohli radovat z prvenství ve skupině. První sada byla velmi vyrovnaná, šťastnější v závěru setu byly holky z Křenovic, zvítězily 15:13. Holky z Křenovic si pohlídaly i druhý set a vyhrávají tak celou naši skupinu.
        Naše holky v celém turnaji vyhrály, remizovaly a prohrály.  Od každého něco. Za bojovnost a příkladnou reprezentaci naší školy jim patří poděkování. Organizátoři i přes velký počet zápasů zvládli všechno bez problému, za to jim také děkujeme.