• Břeclavské pokračování Poháru rozhlasu

• 20.05.2022 22:55
      • Krajské finále atletické soutěže družstev.
      • Naše úspěšné okresní kolo atletických závodů ve Vyškově mělo pro mladší kategorii kluků, tedy žáky 6. a 7. třídy, pokračovaní v krajském kole, které se konalo v úterý 17. 5. 2022 v Břeclavi na atletickém stadionu.
        O tom, jak velká konkurence nás čekala svědčí to, že se závodů zúčastnily školy z Břeclavi, Brna, Blanska, Znojma a Židlochovic. Ještě před odjezdem bohužel musíme řešit nepříjemnou záležitost v podobě zranění Ondřeje Slezáka, který nemohl odjet s námi. V Břeclavi nás reprezentovali tito borci: Poláček, Mráz, Vrána, Florián, Kudla, Gach, Horna, Klímek a Lotrek. Celkem se představili v 6 disciplínách: běh na 60 metrů, běh na 1000 metrů, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta.
        Další nepříjemnost, kterou jsme nemohli ovlivnit, bylo proměnlivé počasí. Závodníkům značně ztěžoval výkony občasný déšť. I přes to naši reprezentanti podávali úctyhodné výkony. Za zmínku stojí 6. místo Filipa Vrány v běhu na 60 metrů výkonem 8,32 s. Na 5. místě skončil v běhu na 100 metrů Richard Gach s časem 3:23. Igor Mráz se umístil na 9. místě v hodu kriketovým míčkem, když hodil do vzdálenosti bezmála 48 metrů. Pro sedmé místo si doskočil Filip Vrána s délkou skoku 4,52 metrů. Největšího úspěchu naší výpravy dosáhl Matěj Poláček ve skoku do výšky, když dokázal zdolat lať ve výšce 1,42 metrů a obsadil tak dělené druhé místo. Zároveň skončil v celkovém bodování mladších žáků na čtvrté pozici.
        V součtu bodů všech našich závodníků jsme jen těsně obsadili neoblíbené 4. místo. V tak obrovské konkurenci škol zaměřených na atletiku se jedná o velký úspěch. Všem našim závodníkům chci poděkovat za skvělé výkony. Zároveň také vzdát hold pořadatelům za perfektní organizaci, ze které by si měli vzít příklad kolegové z Vyškova.