Úterý 15. 10. 2019

Slavkovské memento

Další ročník literární a výtvarné soutěže ve znamení dalších úspěchů našich žáků.

Právě dnes (26. 4. 2019) skončil vyhlášením vítězů 15. ročník soutěže Slavkovské memento. Jedná se o soutěž literární a výtvarnou, jejíž základní  myšlenkou je  přimět žáky základních a středních škol, aby nezapomínali na to, že žít v době a prostoru bez válek není vůbec tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát.

Naše škola se účastní této soutěže od jejího prvního ročníku, a to v její literární části. Odevzdané literární příspěvky hodnotí  komise složená ze spisovatelů Klubu autorů literatury faktu a naši žáci si většinou odnášejí  za své práce ocenění.

V letošním roce to jsou:

PŘIBILÍK Zbyněk            Cena konzula Ruské federace
ANTOŠOVÁ Adéla          3. místo
DVOŘÁKOVÁ Daniela    Čestné uznání (dvakrát, za dvě práce)
PŘIBILÍK Zbyněk, ŠIDLÍK Jakub, HOŘÍNEK Radim    Čestné uznání

Žáci byli  oceněni na slavnostním vyhlášení akce dne 26. 4. 2019, v den výročí osvobození města Slavkova u Brna od německých okupantů,  za přítomnosti médií, zástupců města Slavkova u Brna, Jihomoravského kraje, Vojenské akademie ve Vyškově a Konzulátu Ruské federace.