Úterý 22. 10. 2019

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Velmi dobré výsledky našich žáků.

V úterý 19. 2. 2019 a ve středu 20. 2. 2019 se ve Vyškově konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Do boje jsme vyslali zástupce všech tří kategorií. Obsahem olympiády byla práce s mapou, tematicky zaměřený test geografických znalostí a praktická část. Naši žáci se mezi zástupci základních škol a gymnázií neztratili. V kategorii osmých a devátých tříd se Jakub Janek z 8.A umístil na pěkném desátém místě, o trochu méně se dařilo Liboru Tesařovi z 9.A, který skončil čtrnáctý ze dvaceti sedmi soutěžících. V kategorii sedmých tříd dosáhla Anna Lysáčková ze 7.A krásného devátého místa a Ondra Opletal ze 7.B vybojoval dvanácté místo mezi dvaceti čtyřmi účastníky. Nejúspěšnější byli jako loni ti nejmladší. Vít Kudla z 6.B se mohl radovat z výborného čtvrtého místa a Tomáš Prokeš z 6.A dokonce získal postupové druhé místo. Ten bude naši školu a okres Vyškov zastupovat v krajském kole, které se uskuteční 20. března v Brně. Všem žákům patří velké díky nejen za vzornou reprezentaci školy, ale i za čas věnovaný přípravě na soutěž.