Pátek 15. 11. 2019

What do Smurfs do all day?

Metoda storytelling ve výuce AJ.

Je název knihy, kterou jsem si letos vybrala pro výukovou metodu storytelling. Jedná se o edukační prostředek, který se již tradičně snažím včleňovat do výuky anglického jazyka na prvním stupni. Jde vlastně o převyprávění příběhu, který může být úplně smyšlený nebo může mít pravdivý základ. Mým záměrem a cílem bylo naučit děti co nejvíce sloves jiným způsobem, než jsou obvykle zvyklé. Celý proces měl několik částí od seznámení se s příběhem přes vypracování flashacards v hodině výtvarné výchovy, naučení se slovíček až po dramatizaci příběhu. Čtvrťáci se s nadšením připravovali na malé vystoupení a v hodině anglického jazyka se přeměnili na šmoulíky a zahráli svým mladším i starším spolužákům celé mini představení. Nechyběly nám ani různé rekvizity, a dokonce jsme měli i jednu velkou kulisu představující borůvkový keř. Věřím, že tato forma výuky děti nejen bavila, ale také účinně napomohla k rozšíření slovní zásoby v anglickém jazyce.
Ej