Navigace

Čtvrtek 13. 8. 2020

Čtvrtek 13. 8. 2020

Exkurze do Prahy

Žáci VIII. A  navštívili Prahu. 

Praha je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO.
 Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa. Ve čtvrtek 27. září 2018 se mezi nadšené turisty a obdivovatele Prahy zařadili také  chlapci a dívky z 8.A třídy ZŠ Tyršova.  
Prošli jsme Václavským náměstím, které se už chystalo na oslavy Dne české státnosti. Zastávka u Staroměstského orloje byla kratší, protože právě končila jeho několikaměsíční rekonstrukce a na  slavnostní spuštění bychom museli čekat do dalšího dne. Další naše kroky vedly k Betlémské kapli. Staré Město jsme opouštěli po Karlově mostě a přes Kampu jsme došli k Pražskému Jezulátku. Poté jsme lanovkou vyjeli na Petřín, pobavili se v Zrcadlovém bludišti, shlédli na Prahu z rozhledny a vydali se přes Pražský hrad ke stanici metra Malostranská. Metrem jsme se vrátili na začátek naší procházky, k Národnímu muzeu, které je po rekonstrukci připravené přivítat první návštěvníky v Den vzniku samostatného československého státu.  
V Evropě je prý Praha páté nejnavštěvovanější město po Londýně, Paříži, Istanbulu a Římě. V prvních čtyřech městech možná někteří naši žáci již byli. Myslíme si proto, že je přínosné, aby poznali také hlavní město státu, ve kterém žijí, aby poznali nejkrásnější architektonické památky, které u nás máme.     
V. Dobešová
 

Stránky upravil Mgr. Jiří Půček pomocí šablony EduPage.