• Tyršovka v republikovém kole Prezentiády

• 14.05.2019 14:49
      • Vynikající úspěch našich žáků.
      • Ve čtvrtek 25. 4. 2019 osmnáct nejlepších týmů z České republiky a Slovenska ukázalo své prezentační dovednosti na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
        Do grandfinále Prezentiády se z každého kraje probojoval pouze jeden nejlepší tým a jeden z týmů, který se účastnil krajského kola a umístil se na druhém místě, získal tzv. „divokou kartu“ a tím možnost účastnit se jako 18. tým grandfinále spolu s ostatními 17 vítězi krajských kol.
        Můžeme být pyšní, že se do republikového kola probojovaly hned dva týmy z Tyršovky. Z prvního místa v krajském kole to byla Štěstíčka ve složení Samuel Vinkler a Sarah Vinklerová, z druhého místa, po získání „divoké karty“, Karolína Hornová, Monika Laitnerová a Nela Stavělová jako tým Nekamo (všichni z 8.A).
        Grandfinále Prezentiády prověřilo studenty v prezentačních dovednostech, kreativitě a improvizaci. Všech osmnáct týmů ze základních škol a víceletých gymnázií bylo připraveno ze sebe vydat to nejlepší a poprat se o titul nejlepších prezentujících v této mezinárodní soutěži. Porotci pak měli velmi těžkou práci a o vítězi rozhodovaly jen maličkosti.
        Oba naše týmy vytvořily v krátkém čase prezentace na téma „Na vzhledu (ne)záleží“ a v Brně suverénně a bez nervozity odprezentovaly. Ve velké konkurenci se umístila Štěstíčka na krásném šestém místě a Nekamo na dvanáctém místě. Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.