Úterý 15. 10. 2019

Okresní kolo recitační soutěže

Úspěch Markéty Moudré, Eriky Spáčilové a Filipa Tesaře.

Ve středu 6. března proběhla ve Středisku volného času Maják  ve Vyškově soutěž dětských recitátorů. Soutěžící z druhého stupně jsou rozděleni vždy do dvou kategorií, starší a mladší žáci.
V kategorii žáků šestých a sedmých tříd podobně jako v loňském roce naši školu velmi úspěšně reprezentovala Markéta Moudrá ze 7.B.  Pro přednes si připravila text Mistr Kadó, jehož autorem je básník Ivan Wernisch a text Z deníku praktické dívky Zuzany básníka Jiřího Suchého.
Markéta svým přednesem zaujala členy poroty i ostatní soutěžící, kterých bylo celkem devatenáct. Podobně jako v loňském roce i letos se stala vítězkou a postupuje do krajského kola.
Markéto, gratulujeme, děkujeme za pečlivou přípravu a přejeme, aby se ti dařilo i v krajském kole.

O den dříve vyrazili nejlepší recitátoři z prvního stupně naší školy do Domu dětí ve Vyškově obhajovat svůj talent a kvalitní přednes. V konkurenci 27 účastníků okresního kola soutěže získali v rámci své kategorie, tj. žáků čtvrtých a pátých ročníků, vynikající umístění. Filip Tesař z V. A získal čestné uznání a Erika Spáčilová z V. B obsadila výborné 2. místo, čímž se kvalifikovala do krajského kola. To se uskuteční dne 25. 4. 2019 v Knihovně Jiřího Mahena v Brně a celá Tyršovka jí bude držet palce!