• Vychovatelky rodičům

   • 13. 12. 2022

    Vážení rodiče,
    i ve školní družině jsme úspěšně vykročili do nového školního roku. Zapojili jsme se do projektu „sport ve školách“, pro děti vznikly dva kroužky - ranní cvičení každou středu, které vede paní učitelka Majárková, a v pátek odpoledne „sportovní hry“ pod vedením pana učitele Legnera. Další novinkou v družině je rozšíření zájmové činnosti o „kreativní tvoření“ každou středu. Děti se seznamují s různými výtvarnými technikami, s rozlišováním teplých a studených barev atd.
    V říjnu děti z 2. a 3. oddělení navštívili záchranáře na poliklinice ve Slavkově, kde si mohly prohlédnout sanitku na převážení pacientů a poučily se o první pomoci.
    Během listopadu jsme s dětmi vyráběly ozdoby na stromeček. Náš andělský stromek se také zapojil do soutěže „O nejkrásnější vánoční stromeček 2022“, kterou již tradičně pořádal zámek Slavkov. Také jsme vytvořili nesoutěžní Betlém, který byl ke zhlédnutí v salla terreně zámku vedle našeho soutěžního stromečku. V soutěži jsme se umístili na krásném třetím místě.
    Na začátku prosince jsme navštívili čertovský program na slavkovském zámku. Některé děti měly strach, ale po prohlídce se jim ani nechtělo zpět do školy. Také si na zámku nazdobily perníčky, které si potom s chutí snědly. Dětem se prohlídka velice líbila a moc se těšíme na další zámecké akce.
    Ve spolupráci s místním akční plánem - Slavkovsko nám byly zapůjčeni do školní družiny Ozoboti, což jsou malí programovatelní robotci. Děti si samy vymyslí a namalují robotkům cestu a ti se pohybují podle nakreslených pokynů. 
    Do konce roku nás ještě čeká vánoční besídka a snad do družiny zavítá i Ježíšek.
    Ve fotoalbu na stránkách školy si můžete prohlédnout fotky z akcí a činností školní družiny.
    Za všechny vychovatelky Vám přeji klidné prožití vánočních svátků a šťastné vykročení do nového roku.
    Hana Křížová

     

    Nový školní rok

    1. 10. 2022

    První pololetí ve školní družině při ZŠ Tyršova jsme zahájili podobně jako v minulém školním roce. Došlo k menším úpravám školního vzdělávacího programu. Počet dětí ve školní družině se navýšil až na hranici povolené kapacity. Opět tedy pracujeme ve třech odděleních. Pravidla odchodů a příchodů zůstala zachována viz Vnitřní řád školní družiny.

    Kromě kroužků externích složek (Veselá věda, náboženství a podobně) přidáváme v rámci družiny Kreativní kroužek a dva sportovní kroužky Rovná záda (správné držení těla) a Sportovní hry. Oba sportovní kroužky jsou v rámci projektu Sport ve školách, na kterém spolupracujeme s Českou unií sportu a spolkem Regionální sport, z.s..

     

    Druhé pololetí ve školní družině

    13. 6. 2022

    Plavba námořníků ze školní družiny pokračovala i v druhém pololetí. V únoru jsme přistáli na karnevalovém ostrově. Povykládali jsme si o masopustu, vyrobili si masky zvířat a zatancovali u písniček. Nesměli chybět ani barevní klauni.
    Poté jsme dopluli na pohádkový ostrov, četli jsme si pohádky, poslouchali písničky z večerníčků a pohádek. Také jsme si zahráli kvíz Všehvězd, který hádá postavičky z večerníčků. Nejvíc děti bavila koláž na téma pohádky o Otesánkovi – co všechno Otesánek snědl.. Děti si procvičily jemnou motoriku stříháním a lepením. Větší děti si vymyslely a namalovaly vlastní pohádku formou komiksu.
    Před velikonocemi jsme pro děti připravily velikonoční dílničku, kde si děti mohly vyrobit kraslice různými technikami. Vedle techniky malování barevným voskem i neobvyklou techniku lepení ovesných vloček a ubrouskovou techniku. Dílnička děti moc bavila, určitě ji příští rok zopakujeme. Na konci měsíce nechyběl obrázek čarodějnice. Také jsme vyráběli květinové košíčky a poznávali jarní květiny.
    Na sportovním ostrově jsme trávili hodně času venku na školním hřišti a zámecké zahradě. Nesměli jsme zapomenout na svátek maminek, proto jsme jim vyrobily krásná přáníčka, srdíčka a záložky. Také jsme si připomněli den včel vyprávěním o včelách a vytvořili si včeličky z ruliček, kolíčků a papíru. Děti si také namalovaly kameny. Na konci května k nám zavítali strážníci městské policie Slavkov u Brna.
    Ostrov pokladů je tady! Den dětí jsme oslavili 7.6.na školním hřišti, kde děti plnily úkoly a hledaly ukrytý poklad, který se jim podařilo naleznout. Odpoledne se všem moc líbilo. Ostrov pokladů byl plný indiánských symbolů a tak jsme se rozhodli, že příští rok na něm zůstaneme a staneme se indiány.
    Už se všichni těšíme na prázdniny plné nových dobrodružství a zážitků.
    Vaše vychovatelky.

      

    Hurá do druhého pololetí

    1. 2. 2022

    První pololetí ve školní družině při ZŠ Tyršova je úspěšně za námi. Statečně jsme propluli strašidelnou zátoku plnou nástrah, užili si krásnou vánoční atmosféru na vánočním ostrově, probojovali jsme se ledovým ostrovem a nyní se už těšíme co nás všechno čeká během února na karnevalovém ostrově.

    Během plavby jsme společně prožili plno skvělých zážitků. V prosinci nás v naší družině navštívil Ježíšek a přinesl dětem spousty krásných dárečků, ze kterých jsme měli velkou radost. A nejen to, s dětmi jsme si užili hezké odpoledne plné pohádek, dobrého jídla a pití.

    Leden byl po „náročných“ vánocích plný sportu a pohybu. Děti se účastnily zimní olympiády, kde soutěžily v různých disciplínách a to i bez potřebného sněhu a ledu, který je na zimní olympiádě tak důležitý. Vyzkoušely si bobování, hokej, bruslení a asi nejvíc zábavné lyžování, ve kterém šlo o soustředěnost a hlavně dokonalou týmovou spolupráci. Všichni byli odměněni za skvělé výkony medailí a diplomem.

    Pololetí uteklo jako voda, na děti čekalo pololetní vysvědčení a my jsme si pro ně za odměnu připravily odpolední promítání filmů. Děti si vyrobily své vlastní kornouty na popcorn, hlasovaly si o film, na který by se chtěly podívat a filmové odpoledne mohlo začít.

    Hurá, vyplouváme do druhého pololetí, kde nás čeká spousty krásných zážitků a výzev!

     

     Zahajujeme práci ve školní družině - dopis rodičům

    1. 9. 2021

    Vážení rodiče,

    první měsíc nově otevřené školní družiny na ZŠ Tyršova je za námi. Nevyhnuly se nám takzvané porodní bolesti, ale nakonec jsme to i s Vaší pomocí zvládli. Školní družina má celkem 3 oddělení se 77 dětmi.  

    Pro vyzvedávání dětí je zaveden čipový systém BELLhop. Je založen na identifikačních čipech a odpovědnost za jeho použití k vyzvednutí dítěte má tedy konkrétní osoba.

    Naším letošním celodružinovým tématem je „jsme námořníci, plujeme za pokladem“. V měsíci září jsme se připravovali k vyplutí na pevnině. Každé oddělení si vymyslelo název lodi a děti si vytvořily vlastní vlajku. Na cestě za pokladem nás čekají různá dobrodružství, každý měsíc se podíváme na jiný tematický ostrov a proplujeme i strašidelnou zátokou.  První ostrov, který nás čeká v říjnu, je přírodovědný ostrov, už se moc všichni těšíme na objevování přírody.

    Vzhůru na palubu! Vyplouváme!

     

  • Kontakty

   • Základní škola Tyršova Slavkov u Brna, příspěvková organizace
   • reditel@zsslavkov.cz
   • 544 221 113
   • 725 509 033
   • Tyršova 977, Slavkov u Brna, 684 01 68401 Slavkov u Brna Czech Republic
   • i6bxgnx
   • 46270949
   • Mgr. Jiří Půček, telefon: 725 509 033, email: reditel@zsslavkov.cz
   • Mgr. Zdeněk Vičar, telefon: 544 221 113, email: zastupce@zsslavkov.cz
   • Ing. Simona Jelínková, telefon: 544 221 595, email: ekonomka@zsslavkov.cz
   • Barbora Holušová, telefon: 515 538 025, email: kancelar@zsslavkov.cz
   • Pověřenec GDPR: SEID, s.r.o. - pozici pověřence zastává Ing. Milan Seidler Sídlo: č.p. 142, 684 01 Nížkovice IČ: 066 32 017 Telefon: 724 094 634 E-mail: milan.seidler@seid.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje