Navigace

Úterý 26. 1. 2021

Úterý 26. 1. 2021

Turnaj ve florbalu

Okrskové kolo ve florbalu pro III. kategorii.

V pátek 8. listopadu zavítali naši mladší florbalisté do sousední haly ZŠ Komenského, kde se konalo okrskové kolo ve florbalu. Turnaj byl určen pro III. kategorii, čili pro žáky chodící do 6. a 7. třidy. Celkově se účastnilo 6 základních škol. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech a první dva týmy ze skupiny čekala baráž o postup do okresního kola. Poslední ze skupiny svedly souboj o konečné 5. místo. 
Naše družstvo ve složení Patrik Šaněk, Jiří Adam Dvořák, Vít Kudla, Tomáš Zahradník, Jan Fiala, Arnošt Urban, Jan Červinka, Šimon Přerovský, Jan Kuchta, Matěj Tůma se v prvním zápase utkalo s Gymnáziem a obchodní akademií Bučovice. Poločasové vedení 1:0 zásluhou Honzy Fiale nám nepovedeným vstupem do druhého poločasu otočily Bučovice skóre na 1:2. Drtivý tlak našich kluků ukončil srovnáním znovu Honza Fiala. Zápas tedy dopadl smírně 2:2. Ve druhém zápase jsme se postavili proti Otnicím. Ani tentokrát jsme nezachytili úvod zápasu a brzy jsme prohrávali. Od té doby jsme převzali otěže zápasu a hnali se za vyrovnáním. I přes územní převahu a množství vytvořených šancí se nepodařilo srovnat skóre. V cestě stála branková konstrukce nebo výborně chytající brankář Otnic. Po konečném zúčtování jsme o skóre skončili na třetím místě ve skupině, takže nás čekal souboj o 5. místo. V něm jsme zdolali Brankovice v poměru 4:3, když se hattrickem blýsknul Honza Fiala, jednu branku přidal Tomáš Zahradník. 
S pěti góly zazářil Honza Fiala, který zcela jednoznačně patřil k nejlepším hráčům celého turnaje. Zbylou jednu branku vstřelil již výše zmiňovaný Tom Zahradník. 
Závěrem bych chtěl všem klukům poděkovat za srdnatou bojovnost a skvělé výkony. Při troše štěstí v zakončení jsme mohli pomýšlet na mnohem vyšší umístění, ale ostudu jsme rozhodně neudělali. Příští rok se o to pokusíme znovu!
 
Jiří Legner
 

Stránky upravil Mgr. Jiří Půček pomocí šablony EduPage.