Neděle 19. 1. 2020

Perníčky ze zámku

Výborná akce na slavkovském zámku.

Mladší:

V pátek 6.12. absolvovali naši prvňáčci na slavkovském zámku Tvořivou dílničku. Její náplní bylo zdobení již upečených  perníčků, odvážnější děti si mohly samy vyválet těsto a svůj vlastní perník si upéct. Děti měly k dispozici také omalovánky a z připraveného materiálu měly možnost vyrobit si čerta z papíru. Předvánoční atmosféru podtrhla zvuková kulisa nádherných českých koled. Na zámku jsme si tak příjemně zpestřili  adventní čas a čekání na Vánoce.

Starší:

V pondělí 9.12. nás čekalo milé překvapení v hodině výtvarné výchovy. Tentokrát jsme netvořily nic ve škole, ale vydaly jsme se do zámku. Tam nás „zámecká paní“ zavedla do kuchyňky, kde jsme se pustily do práce. Z perníkového těsta jsme vykrajovaly vločky, srdíčka, rybičky, domečky a za chvíli byl první plech upečený. Nadšeně jsme se pustily do zdobení voňavých perníčků. Bylo to suoer! Adventní výtvarka na zámku rychle utekla, hned jsme si smlsly na prvním vánočním cukroví a ještě jsme si odnášely malou voňavou ochutnávku domů.
Děkujeme zaměstnancům zámku za nabídku tvořivé dílničky a těšíme se na další akce.
Šesťačky ze ZŠ Tyršova