Úterý 18. 6. 2019

Biologická olympiáda – školní kolo

Další předmětová soutěž, kde úspěšní postupují do okresního kola.

Poslední únorový týden na naší škole proběhlo školní kolo biologické olympiády kategorie C (žáci osmých a devátých tříd) a kategorie D (žáci šestých a sedmých tříd).  Tématem letošního ročníku je „Příjem a výdej látek aneb něco dovnitř, něco ven“. Soutěžilo se v tradičních „disciplínách“ - praktické poznávání rostlin a živočichů, laboratorní práce a test teoretických znalostí. Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii C se stala Alžběta Šujanová, na druhém místě se umístil Samuel Vinkler a na třetím Sarah Vinklerová (všichni žáci z 8. A). V kategorii D se nejlépe dařilo Tomáši Prokešovi z 6.A, na druhém místě se umístila Terezie Schwecová z 6.B a hned v těsném závěsu na třetím místě Martin Jára z 6.A.  Všichni budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se bude konat v dubnu ve Vyškově.