Pondělí 17. 12. 2018

Exkurze na zámek

Osmý roční navštívil zámek.

Zámek Slavkov patří k nejmohutnějším barokním zámkům na Moravě a představuje dominantu města Slavkova u Brna. Znám je především jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo, v jehož blízkosti se v roce 1805 odehrála bitva tří císařů.
Ve výuce dějepisu se snažíme, aby žáci poznávali také historii našeho města, to znamená také historii rodu Kouniců.   Proto jsme jako každý rok přivedli žáky osmého ročníku do zámeckých prostor, kde je přivítala historička a odbornice na zámecké sbírky PhDr. Zichová. Při jejím výkladu si děti zejména všímaly typických znaků barokního stavitelství, malířství, sochařství. Velmi si ceníme toho, že nás PhDr. Zichová provedla celým zámeckým komplexem  a že naše spolupráce se Zámkem Slavkov – Austerlitz pokračuje také v letošním školním roce.
V. Dobešová