Úterý 16. 10. 2018

Krmítka

Sedmáci vyráběli krmítka pro ptáky.

Žáci sedmých ročníků ve vyučovacím předmětu ČASP (Člověk a svět práce – pěstitelství a chovatelství) zhotovili krmítka pro ptáky. Všichni žáci se do praktické činnosti s chutí a elánem zapojili.

Do otvorů v malých květináčích vložili větvičku a provlékli provázek. Potom květináče vyplnili rozpuštěnou tukovou směsí se semínky a ovesnými vločkami a nechali ztuhnout. Takto připravená krmítka pak zavěsili na strom na školní zahradě.

Z oken školní budovy mohou nyní žáci pozorovat kolik druhů ptáčků si přiletí na krmítka zamlsat.

Část krmítek žáci odnesli do zařízení pro seniory B. Braun Domov s úsměvem na Zlaté Hoře Ve Slavkově u Brna, kde škola již v loňském roce zahájila spolupráci. Pohled na krmítka s ptáčky obyvatelům domova určitě zpříjemní dlouhé zimní chvíle.

Ve vyučovacím předmětu ČASP si žáci osvojují nejen teoretické znalosti v oblasti chovatelství a pěstitelství, ale zároveň mají možnost naučit se základním praktickým dovednostem při práci na školním pozemku.

Mgr. Hana Charvátová