• Pohár rozhlasu 2018 – nejlepší atletky okresu jsou z Tyršovky

• 17.05.2018 11:38
      • Okresní kolo atletické soutěže dopadlo nad očekávání.
      • Žáci a žákyně Základní školy Tyršova Slavkov u Brna se každoročně účastní atletické soutěže Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou. V letošním ročníku došlo k úpravám v organizaci a žáci byli zařazeni do kategorií podle ročníku narození.
        Starší kategorii v atletických disciplínách běh 60m, 800m, 1500m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafetový běh 4x60m reprezentovali žáci a žákyně ze 7. – 9. ročníku. U mladší kategorie vrh koulí nahradil hod míčkem a dlouhé běhy byly kratší (600m a 1000m).
        Okresní kolo probíhalo na atletickém stadionu ve Vyškově.
        Vynikajícího úspěchu dosáhly starší i mladší dívky, které ovládly obě dívčí kategorie a postupují do krajského kola. To se v dlouhé historii naší školy ještě nepodařilo.
        Družstvo starších dívek startovalo ve složení Barbora Šujanová, Sarah Vinklerová, Dominika Chmelařová, Tamara Zmrzlá, Adéla Žáková, Tereza Šedá, Adéla Antošová, Tereza Zezulová, Nela Navrátilová a Adéla Horáčková.
        Nejlepší výsledky: Barbora Šujanová svým výkonem 10,75 m ve vrhu koulí obsadila 1. místo. Sarah Vinklerová v běhu na 800m skončila na 3. místě.  Na třetí pozici se také umístila štafeta dívek (Navrátilová, Zmrzlá, Chmelařová, Vinklerová).
        Starší hoši skončili na devátém místě. Nejlepšího výsledku dosáhl Richard Novák v běhu na 60m, kde skončil na 5. místě.
        Družstvo mladších dívek reprezentovaly Julie Kachlířová, Eliška Šemorová, Karolína Hornová, Nela Stavělová, Adéla Červinková, Pavla Čamlíková, Viktorie Obořilová, Tereza Pokorná, Karolína Ševčíková.
        Nejlepší výsledky: Adéla Čevinková vybojovala 1. místo v běhu na 60m, skok vysoký vyhrála Pavla Čamlíková a Julie Kachlířová doběhla čtvrtá na 600m. Štafeta ve složení (Červinková, Kachlířová, Čamlíková a Hornová) skončila druhá.
        Chlapci v mladší kategorii obsadili sice celkovou osmou příčku, ale náš reprezentant Lukáš Bok kromě druhého místa ve sprintu získal celkově nejvíce bodů ze všech zúčastněných.
        Všem závodníkům patří poděkování za příkladnou reprezentaci školy.
        Oběma družstvům dívek navíc velká gratulace a přání, aby se jim podařilo dosáhnout co nejlepších výsledků i v krajském kole v Břeclavi.