Pondělí 22. 7. 2019

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou.

Mimořádná beseda o psaní a českém jazyce.

Ve středu 6. června 2018 navštívila Základní školu Tyršova spisovatelka Ivona Březinová, jejíž knihy máme ve školní knihovně a žáci si je se zájmem čtou. Společně s ní za námi přišla také paní knihovnice Jarmila Urbánková z Městské knihovny ve Slavkově u Brna, která s sebou přinesla celou řadu knih od paní spisovatelky.

Ivona Březinová píše pro děti všech věkových kategorií, od předškoláků po dospívající. Věnuje se nejrůznějším žánrům.  Některé její  knihy zaujmou  tématem  jinakosti a handicapu (autismus, dítě na vozíku, Alzheimerova choroba, šikana, závislosti atd.)  a jsou čtenáři zvláště vyhledávané. Mnozí naši žáci si tak přečetli např. triptych Holky na vodítku či knihu Řvi potichu, brácho.
Tato autorka je také držitelkou mnoha ocenění, mezi která patří např. Zlatá stuha nebo Cena knihovníků. V roce 2002 byla nominována na prestižní cenu Magnesia Litera.
S paní Ivonou Březinovou jsme besedovali v den, kdy v Brně pokřtila svou novou knihu s názvem www.bez-bot.cz., a protože jsme si jeden výtisk koupili do školní knihovny, jsou dvě děvčata ze 6.B jejími prvními čtenáři.