Navigace

Pondělí 21. 10. 2019

Pondělí 21. 10. 2019

Co se událo

"Tyršovačky" v krajském finále Poháru rozhlasu v lehké atletice

Naše reprezentantky opět příjemně překvapily.

Vítězná družstva okresních kol Poháru rozhlasu se zúčastnila v úterý 22. května krajského kola v Břeclavi, aby si zde poměřila síly v disciplínách lehké atletiky. Okres Vyškov reprezentovaly jak v kategorii mladší žákyně, tak v kategorii starší žákyně, dívky ze ZŠ Tyršova ve Slavkově u Brna.
           Ve velmi silné konkurenci si družstvo ve složení: Adéla Červinková, Pavla Čamlíková, Karolína Ševčíková, Julie Kachlířová, Karolína Hornová, Viktorie Obořilová, Nela Stavělová, Eliška Šemorová a Tereza Pokorná vybojovalo pěkné 5. místo za 4338 bodů. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhla Adéla Červinková ve skoku vysokém, kdy výkonem 141 cm obsadila 2. příčku, což ji v bodovém ohodnocení spolu s během na 60 metrů (8,95 s) posunulo na 5. místo úspěšnosti mezi všemi mladšími žákyněmi. Velmi milým překvapením byl bodový zisk Karolíny Ševčíkové v bězích na 60 a 600 metrů.
          V kategorii starších žákyň obsadila děvčata 6. místo s kvalitním celkovým součtem 5317 bodů, z nichž většinu zajistila pětice Barbora Šujanová (1. místo ve vrhu koulí), Sarah Vinklerová, Dominika Chmelařová, Adéla Žáková a Tereza Šedá, kterou dobře doplnily Tamara Zmrzlá, Adéla Horáčková, Nela Navrátilová a Adéla Antošová.
          Všem děvčatům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy a zvláště za zodpovědný přístup k soutěžním disciplínám.
 

Stránky upravil Mgr. Jiří Půček pomocí šablony EduPage.