Neděle 19. 5. 2019

Zazpívej slavíčku

Okrskové kolo v Bučovicích.

Žáci naší školy se každoročně účastní dětské soutěže ve zpěvu lidových písní „Zazpívej, slavíčku“. V letošním jubilejním třicátém ročníku se v okrskovém kole, které proběhlo dne
23. dubna 2018 v DDM ve Slavkově u Brna, umístili naši žáci takto:
I. kategorie (1. - 3. ročník): Ester Kučerová - 2. místo. Čestné uznání obdržela Marie Moudrá
III. kategorie (6. – 9. ročník): Alžběta Šujanová - 3. místo
IV. kategorie (dueta): Soňa Kyselová a Terezie Schwecová - 1. místo, Ella Vanessa Carroll a Jolana Karkošková - 3. místo

První tři soutěžící z každé kategorie postoupili do okresního finále konaného v Bučovicích dne 10. května. Naši školu zde reprezentovaly čtyři dívky. Ve velké konkurenci zpěváků celého okresu Vyškov se jim bohužel nepodařilo obsadit žádné čelní místo, přesto načerpaly mnoho zkušeností během přípravy repertoáru i v průběhu prezentace svých pěveckých dovedností.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho radosti ze zpěvu.