Středa 24. 7. 2019

Slavkovská bitva na ZŠ Tyršova

Beseda na téme slavné bitvy.

Přednáška historika Mgr. Martina Ráji, kterou bylo možné uskutečnit na naší škole dne 18. 1. 2018, nebyla jen o jednom z nejvýznamnějších střetnutí napoleonských vojsk známém jako bitva Tří císařů. V jejím průběhu měli žáci možnost vyslechnout zajímavosti ze života císaře, stratéga a vojevůdce Napoleona Bonaparte, vyslechnout specifika jeho kariérového postupu, prohlédnout si na mapě rozestavění a postup francouzských i spojeneckých vojsk a pochopit vítězný útok Francouzů středem, všeobecně známý jako tzv. lví skok. Nedílnou součástí výkladu byla i možnost prohlédnutí dobových zbraní. Délka vyučovací hodiny neumožnila pokračovat v objasnění témat, o které sami žáci projevili zájem, např. o slavkovském pokladu nebo o ošetřování a léčbě raněných, nezbývá proto než doufat, že pana Ráju nevidíme na naší škole naposledy.