Pondělí 21. 10. 2019

Školní kolo Dějepisné olympiády

Předmětová soutěž.

Na konci listopadu proběhlo na naší škole každoroční školní kolo Dějepisné olympiády. Téma letošní soutěže znělo „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 - 1938“. Olympiády se účastnili žáci 8. a 9. ročníku. Osmáci, přestože učivo o první republice ještě v hodinách dějepisu neprobírali, se na olympiádu velmi svědomitě připravili a velmi mile nás překvapili svými znalostmi. Porazili dokonce i „ostřílené“ deváťáky a obsadili všechna přední místa v tabulce. Nejúspěšnějšími řešiteli se stali Libor Tesař (8.A) a Zbyněk Přibilík (8.B) se stejným počtem 45 bodů. Druhé místo obsadila žákyně 8.A  Adéla Horáčková, která získala 42 bodů. Všichni tři nás budou reprezentovat v okresním kole, do něhož jim přejeme mnoho štěstí.