Pátek 19. 7. 2019

Přijímací řízení na střední školy se blíží - návštěva IPS

Návštěva IPS ve Vyškově.

Žáci 9. ročníků se v těchto dnech zamýšlejí nad výběrem střední školy pro další studium. Na třídních schůzkách se rodiče deváťáků setkali se zástupci Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice, ISŠ Slavkov u Brna a SŠ stavebních řemesel Brno – Bosonohy. Rovněž naši absolventi, kteří studují na středních školách, se přicházejí podělit o zážitky ze svého studia a umožňují tak vycházejícím žákům získat představu o studiu na střední škole.

V říjnu se vycházející žáci zúčastnili veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí ve Slavkově u Brna a na přelomu listopadu a prosince navštívili Informační a poradenské středisko Úřadu práce ve Vyškově. Měli  možnost seznámit se podrobně s nabídkou škol a povolání a také v testu zjistit, jaká škola by vyhovovala jejich zájmům a předpokladům.

Do konce listopadu bylo nutné podat přihlášky na obory středních škol s talentovými zkouškami – této možnosti využilo 8 žáků, kteří by rádi studovali na konzervatořích, sportovním gymnáziu nebo jiných uměleckých oborech. Ostatní vycházející žáci musí doručit přihlášky na vybrané střední školy do 1. března. Zájemci o maturitní obory pak vykonají státní přijímací zkoušku z českého jazyka a literatury a z matematiky a její aplikace ve dvou termínech – 12. a 16. dubna 2018. Pro přijetí na střední školu bude rozhodující ten z testů, u něhož dosáhnou lepšího výsledku.

Přejeme všem vycházejícím žákům šťastnou ruku při volbě školy a také úspěšné absolvování přijímacího řízení.

V. Křivánková