Navigace

Pondělí 21. 10. 2019

Pondělí 21. 10. 2019

Co se událo

Exkurze – Rudické propadání

Deváté třídy na přírodovědecké exkurzi.

Dne 16. 10. 2017 se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze s názvem Rudické propadání. Vzhledem ke krásnému počasí, které nám vyšlo na jedničku, jsme už od příjezdu do Jedovnic byli nabiti pozitivní energií a těšili jsme se, co si pro nás připravili průvodci touto krajinou.

            Naši pěší výpravu jsme zahájili u rybníka Dymák. Odsud jsme pokračovali polní cestou až do Rudic. Zde nám průvodce řekl něco o historii vesnice a o krasových jevech, které jsou pro tuto oblast typické. Po prohlídce geoparku následovala procházka do lomu Seč. V tomto lomu jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli hledání tzv. rudických koulí. Kdo měl štěstí a byl trpělivý, tak si mohl s sebou domů odnést půvabné geody.

            Po obědové pauze naše putování pokračovalo. Z lomu jsme se vydali do lesa směrem k jeskyni, podle níž se naše exkurze jmenuje. Kdo byl odvážný, mohl si na vlastní pěst zkusit pravou práci speleologa a prozkoumat těžko prostupnou jeskyni.

            Poté, co všichni vylezli z jeskyně zpět na denní světlo, čekal nás už jen pěší přesun zpět k rybníku Dymák. Po rozloučení s našimi průvodci jsme všichni nastoupili do autobusu a s příjemnými pocity jsme zamířili zpět k domovu.

Stránky upravil Mgr. Jiří Půček pomocí šablony EduPage.