Pátek 18. 10. 2019

O pohár DSO Ždánický les a Politaví" - 2019

Semifinálové kolo ve vybíjené pro první stupeň.

Ve středu 22. 5. 2019 jsme na naší škole pořádali turnaj ve vybíjené. Byl určen pro žáky prvního stupně až do 4. třídy a celkově se jej zúčastnilo 6 základních škol. Naši školu reprezentovali Julie Fialová, Nikola Majárková, Berenika Charvátová, Jonáš Florian, Štěpán Kudla, Tobiáš Horna, Dominika Kotolanová, Valentina Blaháková, Běla Karkošková, Richard Gach, Ondřej Marek a Filip Vrána.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po třech týmech. Dle umístění ve skupině se pak hrály zápasy o celkové umístění.  Jako soupeře do skupiny nám los přisoudil ZŠ Komenského Slavkov u Brna a ZŠ Bošovice. Hned první utkání jsme se utkali s městským rivalem ZŠ Komenského. Zápas po základní hrací době skončil nerozhodně a na řadu přišlo prodloužení, ve kterém byl náš soupeř šťastnější. Ve druhém zápase jsme nestačili na ZŠ Bošovice. Souboj o páté místo nám dle průběhu druhé skupiny přiřknul jako soupeře ZŠ Otnice. Naše družstvo vedené kapitánem Filipem Vránou zápas zvládlo a umístilo se na konečném 5. místě. Turnaj po strhujícím finále ovládl ZŠ Komenského, kterým gratulujeme k vítězství.

Závěrem bych chtěl poděkovat za statečné a bojovné výkony všem účastníkům, našemu družstvu za ukázkovou reprezentaci školy. Na pořadatelství dalšího turnaje se budeme velmi těšit.

Jiří Legner