• Pohár rozhlasu 2019

• 13.05.2019 07:47
      • Okresní kolo atletické soutěže.
      • V úterý 7. 5. 2019 a v pátek 10. 5. 2019 se ve Vyškově konalo již tradiční okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou pořádané Českým atletickým svazem a ani letos ZŠ Tyršova Slavkov u Brna nechyběla. V úterý soutěžili starší chlapci a dívky v těchto atletických disciplínách: běh na 60 m, 800 m, 1500 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafetový běh 4x60 m. V pátek soutěžili mladší, ale  vrh koulí nahradil hod míčkem a nejdelší běhy měřily 600 a 1000 metrů.
        Družstvo starších chlapců tvořili Michael Kyselka, Radim Hořínek, Robert Fiala, Ondřej Buček, Marian Karkoška, Dominik Palásek, Matěj Frank, Samuel Vinkler, Štěpán Šindler a Jakub Janek. Družstvo dívek startovalo ve složení Sarah Vinklerová, Nela Navrátilová, Karolína Hornová a Adéla Červinková.
        Nejlepších výkonů u chlapců dosáhl Jakub Janek, když ve skoku vysokém obsadil 6. místo s výkonem 155 cm a ve skoku dalekém 9. místo s výkonem 522 cm. V hodnocení jednotlivců se Jakub Janek umístil na krásném 3. místě a pro náš výběr vybojoval 1334 bodů. Naši chlapci obsadili v soutěži družstev 12. místo se ziskem 3983 bodů.
        Největší pochvalu si zaslouží Sarah Vinklerová, která úchvatným výkonem vyhrála běh na 800 metrů časem 2:44 a v hodnocení jednotlivců obsadila 1. místo se ziskem 1536 bodů. Několikrát jsme obsadili i neoblíbené 4. místo. V běhu na 60 metrů skončila Nela Navrátilová časem 8,9 s čtvrtá. Ve skoku dalekém zase Sarah Vinklerová obsadila čtvrtou příčku s výkonem 4,57 m a dívčí štafeta 4x60 m se taktéž umístila na čtvrtém místě s časem 34,8 s. V soutěži družstev tak dívky skončily deváté.
        Družstvo mladších dívek ve složení Dufková Nela, Fialová Viktorie, Hornová Magdaléna, Karkošková Jolana, Majárková Monika, Kachlířová Julie, Kovářová Nela a Šemorová Eliška obsadilo 4. místo. Stejně dopadlo družstvo chlapců, které tvořili: Bandouch Vojtěch, Kudla Vít, Bok Lukáš, Machek David, Menšík Jan, Charvát Filip, Novák Robert, Šauer Jaroslav, Švaříček Adam a Vojtek Milan.
        Všichni závodili velmi statečně a za zmínku určitě stojí vynikající výsledky jednotlivců – Julie Kachlířová obsadila 2. místo rovnou ve dvou disciplínách – skoku dalekém a běhu na 600m. Lukáš Bok zvítězil ve sprintu na 60m a zároveň byl celkově druhý nejlepší mezi všemi závodníky v zisku bodů. I díky němu obsadila chlapecká štafeta A (Machek D., Novák R., Vojtek M., Bok L.) 3. místo. Dívčí štafetě A (Hornová M., Majárková M., Fialová V., Kachlířová J.) se perfektním výkonem podařilo dokonce zvítězit. Za zmínku stojí i odhodlanost Jolany Karkoškové, která i přes zranění v běhu na 600 m nastoupila k závěrečným štafetám, a tak umožnila účast i dívčí štafetě B
        Všem zúčastněným žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme i nadále spoustu radosti ze sportování.