Čtvrtek 13. 8. 2020

Lyžařský výcvikový kurz 2020

Tradiční tělovýchovná akce.

V prvním lednovém týdnu se žáci sedmých ročníků ze Základní školy Tyršova zúčastnili tradičního lyžařského výcvikového kurzu. Tentokrát jela velmi početná skupina sedmáků (54 žáků).
Výcvik již druhým rokem probíhal ve Skiareálu U Pekina – Zlaté Hory. Účastníci kurzu byli ubytováni ve stejnojmenném hotelu, který je v těsné blízkosti sjezdovky.
Přestože letošní přírodní podmínky nejsou pro zimní sporty ideální, probíhal kurz dle programu v plném rozsahu na kvalitně upravené sjezdovce s technickým sněhem. Všichni žáci zvládli pod vedením svých instruktorů výcvik na jedničku. Vzhledem k ubytovacím podmínkám i vhodnosti sjezdovky pro konání LVK byl v daném areálu dohodnut termín i pro budoucí žáky sedmého ročníku.
H.CH.