Úterý 15. 10. 2019

Zazpívej Slavíčku (tentokrát v okresním kole)

Pokračování pěvecké soutěže - výborné druhé místo.

V pátek dne 10. 5. 2019 se osm žáků naší školy vydalo obhajovat svá výborná umístění ze slavkovského okrskového klání soutěže ve zpěvu lidových písní Zazpívej Slavíčku. Vyzbrojeni nadšením, předchozími zkušenostmi a pokyny pedagogů se děti nadšeně pustily do boje s početnou konkurencí. Dokázaly zvládnout trému před náročnou porotou a vyrovnat se svým hlasovým projevem mnohdy i žákům ze školy s hudebním zaměřením.
Medailové pozice se nakonec objevily v kategorii duet, kde druhé místo získaly dívky ze sedmých tříd, a to Markéta Moudrá a Anna Lysáčková perfektním zvládnutím písně A ja taká dzivočka. Přestože se z okresního kola soutěže nepostupuje výše, je ocenění, které děvčata získala, výborným dokladem toho, že lidová hudba ani v současné hudbě nevymírá a je stále součástí naší kultury.