Pátek 24. 5. 2019

Exkurze v Technickém muzeu

Velmi poučná exkurze s technickým zaměřením.

V pátek 1. března navštívili žáci osmého ročníku Technické muzeum v Brně, které se zabývá technikou od hodinových součástek až po letadla. Zpracovává nejen hmotné sbírky vývoje důležitých oblastí vědy a techniky, ale i vědeckou dokumentaci historické a současné výroby. V hlavní budově v Brně – Králově Poli nabízí návštěvníkům 17 expozic, např. parní a vodní motory, historii optiky, výpočetní techniky, železářství, historické automobily, stereovizi a další. Naším hlavním cílem byla návštěva expozice parních a vodních motorů, která dětem měla ilustrovat učivo z fyziky a dějepisu.
A jak sami žáci hodnotili exkurzi:
•    Muzeum je oproti ostatním muzeím velmi moderní. I když mě moc technika nezajímá, tam mě to vysloveně bavilo.
•    Nejvíc mě zaujal parní stroj, pochopila jsem, jak funguje.
•    Líbilo se mi, že stroje fungovaly, že se pohybovaly, protože to většinou muzea neukazují.
•    Na výkladu průvodců bylo poznat, že mají technické znalosti o vystavovaných strojích, ochotně nám odpovídali na otázky.
•    Líbilo se mi, že jsme si mohli některé stroje sami vyzkoušet.
•    Ze všech exponátů mě nejvíc zaujaly automobily, letadla a staré motocykly
•    Nejlepší to bylo v herně, kde jsme si sami mohli vyzkoušet různé fyzikální pokusy.
A jen ojedinělý názor:
•    Nejlepší byla poslední půlhodina v muzeu, kterou jsme strávili u automatu s jídlem a pitím.