Pátek 24. 5. 2019

Zeměpisná olympiáda - školní kolo

Soutěž zeměpisných znalostí žáků ZŠ Tyršova.

V pondělí 28. 1. 2019 si žáci naší školy mohli poměřit své zeměpisné znalosti. Dvacet dva soutěžících ze šestých až devátých tříd se zapojilo do školního kola Zeměpisné olympiády.  Její náplní byla práce s atlasem a test geografických znalostí. Ve třech kategoriích si prověřili své schopnosti vyhledávat geografické informace, znalosti o přírodě i lidské společnosti. Nejúspěšnějším řešitelem v kategorii A se stal žák 6. A Tomáš Prokeš, na druhém místě se umístil Vít Kudla z 6. B. V kategorii B se stejným počtem bodů skončili na první příčce Anna Lysáčková ze 7. A a Ondřej Opletal ze 7. B. Výhercem kategorie C se suverénně stal Libor Tesař z 9. A, druhé místo pak náleží Jakubu Jankovi z 8. A. Všichni budou reprezentovat naší školu v okresním kole, které se bude konat v únoru ve Vyškově.