Sobota 21. 7. 2018

Slavkovské memento

Na festival literatury faktu byli oceněni naši žáci.

V letošním roce pořádal Zámek Slavkov – Austerlitz již čtrnáctý ročník festivalu literatury faktu Slavkovské memento, jehož součástí je také literární a výtvarná soutěž pro žáky základních a středních škol. Této soutěže se žáci naší školy účastní pravidelně již od prvních ročníků, a to vždy s úspěchem. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Přestože jsme letos do soutěže poslali pouze pět prací, čtyři z nich byly porotou oceněny. Zbyněk Přibilík získal za svou práci „Na východní frontě“ 3. místo v kategorii próza stejně jako Adéla Antošová v kategorii poezie za svou báseň „Bitva u Slavkova“. Adéla získala navíc ještě čestné uznání za svoji úvahu o sebevědomí současných teenagerů s názvem „Ego“. Čestným uznáním ocenila porota i práci Pavlíny Plotěné „Příběh mého pradědečka“. Všem oceněným žákům gratulujeme a věříme, že se soutěže s úspěchem zúčastní i příští rok.