Sobota 21. 7. 2018

Biologická olympiáda kategorie D – postup do krajského kola

Okresní kolo přírodovědné soutěže.

V pondělí 9. dubna se naši žáci zúčastnili okresního kola biologické olympiády v kategorii D (šesté a sedmé třídy). Tématem letošního ročníku byl „Pohyb“.

Soutěžilo se v tradičních „disciplínách“ - praktické poznávání rostlin a živočichů, laboratorní práce a test teoretických znalostí. Každý účastník okresního kola navíc vypracoval vstupní úkol zaměřený na vlastní pozorování.

Školu reprezentovali Alžběta Šujanová, Samuel Vinkler ze 7. A, Matěj Frank ze 7. B a Adam Švaříček z 6. B. Všichni nám udělali obrovskou radost, protože se díky svým přírodopisným znalostem umístili na začátku výsledkové listiny. Nejlepšího výsledku dosáhla Alžběta Šujanová na 2. místě a Samuel Vinkler na 3. místě. Oběma gratulujeme a přejeme hodně štěstí 25. 5. 2018 v Brně, kde budou naši školu i celý okres reprezentovat v krajském kole.