• Exkurze žáků VIII. B do Prahy

• 13.12.2018 14:27
      • Návštěva Prahy očima jednoho z žáků.
      • Dne 11. 12. 2018 naše třída VIII. B jela na exkurzi do Prahy. Také s námi jeli náš třídní učitel P. Jeřábek a učitelka dějepisu P. Pitronová. V Praze jsme strávili asi šest hodin a viděli alespoň ty nejznámější historické památky našeho hlavního města. Nejdříve jsme šli kolem Jeruzalémské synagogy, prohlédli si Jindřišskou věž a viděli budovu Národní banky. Na chvíli jsme se zastavili u Prašné brány a Obecního domu. Potom jsme zamířili rovnou na Staroměstské náměstí, kde se zrovna konaly vánoční trhy. Na "Staromák" jsme dorazili právě 20 minut před polednem, ideální doba k prohlédnutí celého náměstí se všemi jeho pamětihodnostmi. A samozřejmě jsme si nenechali ujít ani polední odbíjení orloje, stejně jako desítky dalších návštěvníků. Ze Staroměstského náměstí jsme zamířili přímo na Karlův most, kde jsme viděli místo, odkud byl Jan Nepomucký svržen do Vltavy. Po krátké občerstvovací pauze jsme se vydali na Pražský hrad a podívali se do Svatovítské katedrály. Cestou k Národnímu divadlu jsme udělali zastávku u "Pražského Jezulátka". Před kostelem byla ohrádka se zvířaty, která jsme mohli pohladit a nakrmit. Potom už nám nic nebránilo v cestě k Národnímu divadlu, k němuž jsme došli po mostě Legií. Naší poslední zastávkou bylo Václavské náměstí, kde jsme si dali hodinovou přestávku s pozdním obědem. Na závěr jsme udělali fotku před svatým Václavem s Národním muzeem v pozadí. Po dni stráveném v Praze nás čekala asi tříhodinová cesta zpět vlakem do Slavkova. Myslím, že se výlet vydařil, všem se líbil a určitě bychom jeli znovu.

P. Frank

• Zpět na seznam článků